Віталій Пономарьов Київ, 19 лютого 2007 року (RadioSvoboda.Ua) – Цього дня 15 років тому Верховна Рада України затвердила зображення золотого тризуба на синьому полі як Малий державний герб. Сама ж історія використання тризуба на нинішніх українських землях вимірюється тисячоліттями.
Тризуб зображували на монетах і печатках, на цеглі та кам’яних блоках, з яких будували палаци та церкви, на посуді, перснях, медальйонах, зброї і на сторінках рукописів, він використовувався в українському фольклорі та церковній геральдиці. Золотий тризуб на синьому тлі був елементом державного герба Української Народної Республіки, Гетьманату Павла Скоропадського та соборної Української держави після об’єднання Наддніпрянщини і Галичини. Говорить львівський філософ Тарас Возняк: «Галичани мали свій герб, котрий по кольорах співпадав із золотим і синім тризубом, однак дещо відрізнявся -- це був галицький лев. Після того, як об’єдналися Західно-Українська і Українська Народна Республіка, реґіональний герб зайняв своє гідне місце – став реґіональним гербом, а загальнонаціональним, загальнодержавним гербом став тризуб, що і було символом об’єднання всіх українських земель».
Тризуб був емблемою Чорноморського флоту, Української Галицької Армії, Української Повстанської Армії та Організації Українських Націоналістів. У Радянському Союзі влада суворо переслідувала використання тризуба і самі згадки про нього.
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила золотий тризуб на синьому щиті як Малий державний герб.