Володимир Притула Сімферополь, 25 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Кримські екологи вважають, що “дерибан” заповідних земель призведе до екологічної катастрофи. Влада автономії пропонує Президенту України віддати 800 гектарів Ялтинського заповідника під інвестиційні проекти.
Ялтинський гірсько-лісовий заповідник. |
(© RadioSvoboda.Ua) |
Це може закінчитися екологічною катастрофою
Проте “зелені” з цим не погодилися і виступили різко проти, звинувативши кримську владу у сприянні екологічній катастрофі. Один із керівників Кримської асоціації "Екологія і світ" Андрій Артов каже, що якщо зараз розпочнеться цей процес із Ялтинського заповідника, то потім питання виникне і щодо Кримського заповідника, який неподалік Алушти, а потім і щодо інших дрібніших заповідних територій. І все це закінчиться тим, що Південнобережжя забудують від зрізу води аж до гряди Кримських гір: “Це призведе до того, що екологічний каркас Південного узбережжя з одного боку і з іншого – передгірного і степового Криму – буде зруйнований”.
Крім того, екологів турбує ситуація на Ай-Петринській яйлі – до цього плоскогір’я проведена канатна дорога, тут самовільно збудовані десятки кафе, постійно перебувають сотні туристів, яким серед іншого пропонують прогулянки на конях і верблюдах, що загрожує тутешній унікальній природі: “На південному схилі Ай-Петрі починають сохнути сосни. Це результат утрамбовування упродовж 50 років яйлинського степу. Таким чином вода перестала проникати в грунт і стікати на південний схил”. Еколог пропонує демонтувати канатну дорогу та повністю закрити доступ людей до Ай-Петрі – хоча б тимчасово.
Очолити, щоб цивілізувати
Представники кримської влади також розглядають такий радикальний варіант. Але, як заявив перший віце-прем’єр
Проте поки що рішення щодо Ай-Петрі немає. Спікер доручив урядовцям і вченим ще раз проаналізувати можливі шляхи порятунку Ай-Петринської яйли. Що ж до згаданих 800 гектарів, то Анатолій Гриценко поки що не коментує вимоги екологів. Немає вісток і з Києва, але "зелені" уже заявили про готовність організувати акції протесту і звернутися до міжнародної екологічної спільноти.