Михайло Рамач Белград, 14 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) У Сербії 21 січня мають відбутися парламентські вибори. Своїх кандидатiв на 250 депутатських мiсць висунули 20 партій і коаліцій. Право голосу має 6,5 мільйонів виборців. Результат виборів покаже, який шлях Сербія обрала на шляху до євроінтеграції – прискорений чи сповільнений.
Агітаційний виборчий плакат Воїслава Коштуници на АЗС у сербському селі Гуштеріца. 18 січня 2007 р. |
(© epa) |
Демократи — за Європу, націоналісти — за себе
Партiї демократичного блоку, двi найбiльшi, які очолюють президент Борис Тадич та прем’єр-мiнiстр Воїслав Коштуница, виступають за подальшу перебудову економiки й поглиблення зв’язкiв з країнами Захiдної Європи.
Ультранацiоналiстична Радикальна партiя, навпаки, стверджує, що Захiд прагне поглинути Сербiю, країна повинна спиратися на власнi сили. Згiдно з опитуваннями громадської думки, саме згаданi три партiї здобудуть понад 60 вiдсоткiв голосiв.
Вибори проходитимуть пропорцiйно. Експерти вважають, що крiм провідних трьох партiй, ще одна-дві малі партії можуть увійти до парламенту, а також представники нацiональних меншин – угорцiв, боснiйцiв та, ймовiрно, албанцiв.
Передвиборча кампанія закінчується 18 січня опівночі. 8,500 виборчих дiльниць будуть вiдкритi в недiлю вiд сьомої ранку до восьмої години вечора.