Слухати:
Київ, 21 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Києві батько вбитого у Лондоні колишнього офіцера ФСБ Росії Вальтер Литвиненко та друзі загиблого презентували 2 книги Олександра Литвиненка – «ЛПГ: лубянская преступная группировка» та «ФСБ взрывает Россию».
Ще перед презентацією книжок друг загиблого, директор українського представництва Фонду громадянських свобод Артем Дєгтярьов оголосив заяву. Напередодні, спеціально для Радіо Свобода, він її переклав українською мовою:
«Як відомо, Олександр послідовно і аргументовано доводив, що ФСБ і персонально Путін причетні до багатьох тяжких злочинів. Найбільшими з яких були вибухи у Москві, Волгодонську і Буйнакську у 1999 році.
Хочу наголосити, що за всі ці роки ніхто з керівників Російської держави, або ФСБ, які фігурували в книжках Литвиненка по конкретних справах, так і не наважилися оскаржити його твердження у суді.
Замість цього обидві книжки, а також документальний фільм “Покушеніє на Росію”, який був знятий за їхніми мотивами, були заборонені в Росії. А тираж книжки “ФСБ взрывает Россию” був вилучений співробітниками ФСБ у грудні 2003 року, коли книжки везли до Москви із Риги. Це дало змогу Путіну не коментувати обвинувачення проти нього, висунуті Литвиненком у книзі. Перефразуючи висловлювання “Нема людини – нема проблеми”, можна було сказати: “Нема книги – нема предмету коментарів».
У Києві книжки Литвиненка ніхто не нищитиме?
Батько вбитого у Лондоні колишнього офіцера ФСБ пояснив, чому книжки його сина надрукували в Україні.
Вальтер Литвиненко: «Тут все правда. Ці книжки… Якби була нормальна країна, демократична країна Росія, вони б повинні були розібратися з цією книгою ще у Думі. Вже скільки ця книжка написана лежить. Її цілу машину нелегально привезли до Москви. Її заборонили, знищили ці книжки, забрали, арештували.»
У Києві книжки Литвиненка ніхто не нищитиме. Принаймні так вважає представниця видавництва «Нора-Друк» Елеонора Семенова: «Ми видали цю книжку для того, щоб населення України могло її прочитати. Оскільки суспільство має право на інформацію. І має право аналізувати дії влади. Я дуже хочу, щоб якщо у діях влади з‘являться ознаки спецоперації, щоб суспільство це вчасно помітило і зробило висновки і адекватно реагувало. Давайте будемо вільними і давайте читати інформацію, яка в Росії, на жаль, зараз заборонена».
Учасники прес-конференції, після її закінчення, вирушили до посольства Росії в України, щоб передати книжки Олександра Литвиненка спеціально для президента Росії Володимира Путіна, який завтра приїжджає до Києва.
Керівники Росії неодноразово спростовували свою причетність до отруєння Олександра Литвиненка. А міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на вчорашній прес-конференції звинуватив західні ЗМІ в однобокому антиросійському висвітлені цієї теми.