Василь Зілгалов Прага, 9 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Прага, 9 жовтня 2006 – Фактично всі європейські газети пишуть у понеділок про вбивство російської журналістки Анни Політковської і чимало оглядачів відзначають, що ця акція змусила засумніватися у Росії навіть її найближчих прихильників на Заході. У Великій Британії тривають архівні сенсації – цього разу виявилося, що відомий лист російського більшовика, глави Комінтерну Григорія Зінов’єва до британських комуністів у 1924 році був фальшивкою.
Про можливий кінець російсько – німецької ідилії пишуть і інші німецькі газети. Хоча часопис “Шпіґель” зауважує, що " Владімір Путін відвідує Німеччину не як прохач , а як інвестор". А “Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ” у матеріалі під назвою "Росіяни йдуть!"наголошує, що російські газо – нафтові мільярдери активно скуповують у Німеччині " будинки мод, фабрики, біотехнічні підприємства, контори з торгівлі нерухомістю". Ця ж газета розписує в деталях купівлю приятелем Путіна, главою російського “Газпрому” Олексієм Міллером активів відомого німецького футбольного клубу "Шальке-04".
А відомий російський письменник грузинського походження Борис Акунін / Чхартишвілі / у інтерв’ю французькій “Ліберасьйон” сказав , що його тривожить ситуація , коли влада у Кремлі "випустила з пляшки злого джина ксенофобії, якого назад не заженеш. Держава, чия роль – стримувати цей мікроб расизму і етнічних конфліктів, сьогодні саме піддає олії в полум’я". Ця ж французька газета також відзначає, що видавця книг Акуніна вже викликали у податкову інспекцію у Москві.
Британська “Індепендент” публікує у понеділок матеріал під назвою "Правда про головного шпигуна Черчілля і лист Зінов’єва". Газета відзначає, що лист одного з російських більшовицьких лідерів, народженого в українському Кіровограді, Григорія Зінов’єва, котрий ніби-то, як глава Комінтерну, звернувся у 1924 році до англійських комуністів із закликом активізувати лейбористів на підтримку договору з радянською Москвою, є насправді звичайною підробкою. Цей лист отримав від свого агента із Риги керівник британської Секретної розвідувальної служби, друг консерватора Вінстона Черчілля – майор Десмонд Мортон. Глава СІС спочатку вважав, що лист Зінов’єва справжній, пише “Індепендент”. Але коли цей документ, оприлюднений за кілька днів до виборів у Великій Британії посприяв у 1924 році скиненню влади лейбориста Макдональда і перемозі консерваторів, Мортон вирішив пізніше замовчати отримані ним докази підробки листа. Цей допис ніби-то Григорія Зінов’єва до британських комуністів вважається нині найбільшою політичною підробкою в історії Великої Британії.
Матеріали по темі:
Єврокомісія і Міжнародна федерація журналістів надзвичайно стривожені вбивством Анни Політковської.
Оглядач "Новой газеты" Вячеслав Ізмайлов: "Ми розглядаємо чотири версії вбивства Анни Політковської".
Відома російська журналістка Анна Політковська на час її вбивства готувала статтю про тортури в Чечні.