Затриманого правоохоронцями кримського депутата відпустили, до Криму він не повернувся.

Володимир Притула Сімферополь, 3 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Затриманого минулої п’ятниці депутата Верховної Ради Криму Олександра Мельника учора ввечері звільнили з-під варти за рішенням Генпрокуратури. Про це повідомляє низка інформаційних агенцій із посиланням на джерела в правоохоронних органах. Генеральна прокуратура поставила завдання міліції допрацювати матеріали попереднього слідства. І хоча впливовий кримський депутат знову на волі, до Криму він не повернувся.
Біля будинку кримського парламенту – кілька чорних представницьких джипів. Кажуть, саме на таких до Верховної Ради автономії не раз приїжджав впливовий 21-й номер у виборчому списку блоку “За Януковича!”, а нині депутат парламенту Криму Олександр Мельник. Проте парламентські джерела кажуть, що депутата сьогодні тут немає. Ні в секретаріаті, ні у прес-службі Верховної Ради Криму.

Депутат чи кримінальник?

Олександр Мельник був затриманий у Криму минулої п’ятниці. За даними низки інформагенцій, правоохоронці інкримінують йому організацію нанесення важких тілесних ушкоджень. Посилаючись на інформоване джерело в правоохоронних органах, агенції повідомляли, що йдеться про побиття одного з керівників компанії "Кримгаз" 18 січня 2005 року. Крім того, депутату інкримінується організація розстрілу трьох підприємців у місті Саки в 1996 році, організація вибуху в офісі підприємства "Айсберг" у 1995 році, а також епізод, коли того ж року у барі біля селища "Гвардійське" злочинці розстріляли двох підприємців, при цьому загинув співробітник карного розшуку.

Раніше міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко і нинішній представник Президента України в Криму Геннадій Москаль називали Олександра Мельника одним з лідерів колишнього організованого злочинного угруповання “Сейлем”. Останнє діяло в Криму з кінця 80-х до кінця 90-х років минулого століття і було розгромлене у період, коли кримську міліцію очолював генерал Геннадій Москаль. “Сейлемівці” на піку своєї сили майже повністю контролювали керівництво парламенту та уряду автономії, мали вплив на сімферопольську та інші міські ради Криму. У міжбандитських розбірках тоді загинуло чимало людей, у тому числі кілька високопосадовців.

Не квапитися зі спекуляціями

Саме в ті часи кримський парламент очолював нинішній спікер Анатолій Гриценко. Учора він заявив журналістам (за повідомленням парламентської прес-служби): “Те, що сталося з депутатом Верховної Ради Криму Олександром Мельником, – сумний факт”. Він також нагадав, що в Україні поки що ніхто не скасовував головний правовий принцип – презумпцію невинності, а також конституційну норму про те, що людину можна визнати винною лише за рішенням суду. Продовжує прес-секретар кримського спікера Ірина Пензякова: “Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Анатолій Гриценко, коментуючи ситуацію із затриманням депутата парламенту Криму Олександра Мельника, застеріг тих, хто хотів би довкола цієї події розпочати ті чи інші спекуляції”.