Геннадій Сахаров Дніпропетровськ, 16 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Політичне життя у реґіонах України пожвавлюється. Останніми днями у Дніпропетровську відбулися кілька політичних подій – місто відвідали голова Партії патріотичних сил України Олександр Зінченко і голова Української Народної партії Юрій Костенко, обласною організацією Української Народної партії створена ініциативна група зі збирання підписів за проведення всеукраїнського референдуму, відбулися конференції обласних організацій політичних партій, на яких висунуті кандидатури до обласної ради.
“Я гадаю, що суб’єктом політичного життя країни є не тільки Верховна Рада. Понад те, я вважаю що доти, поки ми з вами як громадянське суспільство передаватимемо функції політичної діяльності виключно законодавчому органу, це за суттю відмова від ефективного громадянського суспільства. Після відставки уряду до парламенту не потраплять багато серйозних політиків. Поява поза політичним спектром, який претендує бути учасником сесій Верховної Ради і так далі значної кількості вагомих українських політиків ґарантує у 2006-му році серйозний розвиток громадянського суспільства. Ці люди не залишаться поза політичним спектром, вони серйозно декларуватимуть свою політичну позицію і це розвиватиме українське суспільство”- зазначив Олександр Зінченко.
Зборами, проведеними обласною організацією Української Народної партії, затверджений склад групи зі збирання підписів за проведення референдуму, головним запитанням у якому має бути ставлення громадян до недоторканності депутатів місцевих рад. Напередодні цих зборів керівники УНП в області були викликані до заступника голови обласної адміністрації Володимира Альохіна, котрий висловив невдоволення діями УНП з організації референдуму. Після тих зборів відбулася зустріч обласного активу УНП з Юрієм Костенком. На зустрічі йшлося про стратеґію і тактику виборчої кампанії.
Обласною конференцією Компартії висунуті 100 кандидатур до обласної ради, з яких покищо затверджені п''ятеро, з рештою конференція так і не визначилася. 40 кандидатів на депутатство у обласній раді затверджені конференцією обласної організації СДПУ(о). Активних політичних організацій і блоків у Дніпропетровську і області налічується понад 30. Кількість депутатів у обласній раді нещодавно збільшена з 70 до 100. Можна очікувати що на 100 місць у обласній раді претендуватимуть понад 1000 кандидатів від різних партій і блоків. Те саме буде і з виборами до Дніпропетровської міської ради, у якій замість 80-ти у наступному скликанні засідатимуть 120 депутатів.