Славко Волинський
Український транспортний літак прибув на бельгійську військову авіабазу “Мельбрук” ще у червні минулого року на прохання НАТО. Альянс домовився про аренду цього літака з українським урядом для переправки із Бельгії в Афганістан військової техніки й амуніції для солдатів НАТО. Однак відразу після приземлення літак затримали, а українських льотчиків і техніків відправили з Бельгії додому. Лайнер залишився на бельгійській землі в очікуванні рішення брюссельського суду. Згодом з Брюсселя справу передали до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі.
Врешті-решт минулого тижня дві конфліктуючі сторони – кіпрcька фірма ТМR Energy Limited й Фонд державного майна знайшли порозуміння. Про це повідомив журналістам бельгійський адвокат Ґі Хуйґе. Деталей, на яких умовах Україна домовилася з кіпрською компанією, юрист не повідомив, але запевнив що в середу український авіалайнер повернеться додому. Раніше шведський суд постановив, що українська держава заборгувала кіпріотам 40 мільйонів доларів, а офіційний Київ це оскаржував.
Цікаву деталь із зарештованим українським літаком оприлюднила бельгійська газета "De Standaard". Це видання пише, що про зарештованого в Бельгії українського “Руслана” стало також відомо американському президентові. На початку цього року, коли Джордж Буш їхав на саміт НАТО, його літак мав приземлитися на бельгійській військовій базі “Мельбрук”. Однак розміри українського “Руслана”, який стояв на території цієї ж бази були такими великими, що американський пілот вирішив не ризикувати приземлятися в “Мельбруку” і здійснив посадку в цивільному аеропорту.