Михайло Рамач Белград, 19 березня, 2003 – Новообраний прем’єр-мiнiстр Зоран Живкович упродовж десяти рокiв був одним iз найближчих соратникiв Джинджича.
Белград, 19 березня, 2003 – Новообраний прем’єр-мiнiстр Зоран Живкович упродовж десяти рокiв був одним iз найближчих соратникiв Джинджича. У першому зверненнi до громадян вiн заявив, що до замаху на покiйного прем’єра були причетнi й певнi полiтичнi структури. Не уточнюючи, кого саме має на увазi, Живкович сказав, що будуть заборонені окремi партії, у разi, якщо виявиться, що вони були пов’язанi iз замахом. Деякi полiтичнi дiячi кажуть, що ультранацiоналiстичнi Сербська радикальна партiя й Партiя сербської єдностi своїми заявами пiдбурювали громадян проти Джинджича й таким чином заохочували вбивць.
Мiнiстр внутрiшнiх справ Душан Михайлович заявив, що полiцiя знає iмена двох з-помiж трьох осiб, якi брали безпосердню участь у замаху. Фотографiю третього, про якого немає жодних даних, щогодини передають по телебаченню. Ймовірно, саме вiн є снайпером, котрий стрiляв у Джинджича. Полiцiя припускає, що йдеться про громадянина однiєї з сусiднiх країн. За словами мiнiстра, полiцiя розшукує ще 480 членiв злочинних угруповань.
Прем’єр Живкович у своiй першiй промовi на новiй посадi пiдкреслив, що основними завданнями його уряду будуть боротьба проти органiзованої злочинностi, ухвалення нової Конституцiї, змiцнення державного об’єднання Сербiя i Чорногорiя та iнтеграцiя країни до Європи.
Вiдбулася й перша сесiя Вiча мiнiстрiв, тобто уряду Державного об’єднання Сербiя i Чорногорiя. Одним з перших завдань уряду, мовиться в офiцiйному повiдомленнi, буде проведення кадрових змiн у Мiнiстерствi оборони й Збройних силах. Мiнiстр оборони Борис Тадич зауважив, що змiни будуть пов’язанi iз процесом модернiзацiї армiї й бажанням країни вступити до програми НАТО - Партнерство заради миру. Оглядачi вважають, що будуть звiльнені ті вiйськові, котрi виступають проти пiдпорядкування армiї урядовi. Президент державного об’єднання Светозар Марович тим часом звiльнив радникiв та iнших працiвникiв адмiнiстрацiї, призначених останнiм президентом Югославiї Воїславом Коштуницею.
А Юридичний комiтет Парламенту вiдправив у вiдставку 35 суддiв, у тому числi й сiмох суддiв Верховного суду Сербiї. Немає сумнiву, що йдеться про початок чистки кадрiв, якi в той чи iнший спосiб гальмували дiяльнiсть і перебудову державних iнституцiй. Урядовцi попереджають, що бiльше не толеруватимуть бездiяльностi прокурорiв, суддiв та інших, хто прямо або посередньо сприяв органiзованiй злочинностi.
Тим часом уряд через звинувачення у зв’язках з наркомафiєю заборонив часопис “Iдентитет” і щоденну газету “Нацiонал”. Йдеться про бульварнi публікації, в яких друкувалися неперiверенi сенсацiйнi матерiали й необгрунтованi звинувачення влади.