Конституційний суд Росії заявив, що підписані російським президентом Володимиром Путіним договори про «приєднання» до РФ (фактично анексію) частково окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької і Луганської областей «відповідають конституції» Росії.
Як йдеться в ухвалі суду, до 1 січня 2026 року на згаданих територіях діятиме «перехідний період», Путін затвердить тимчасових виконувачів обов’язків їхніх керівників.
Тепер спробу анексії, яку не визнають Україна і світ, мають остаточно оформити Держдума і Рада федерації Росії, ухваливши відповідний конституційний закон. Очікують, що це відбудеться 3 і 4 жовтня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Україна звернулася в Міжнародний суд на тлі спроб анексії своїх територій РосієюНе повідомляється, чи хтось із членів конституційного суду Росії голосував проти. У 2014 році цей же суд за тією ж схемою схвалив спробу анексії Криму і Севастополя.
30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав укази про «приєднання» до РФ (фактично анексію) частково окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької і Луганської областей.
Україна і Захід засудили такі незаконні дії Кремля. Київ, Вашингтон, а також Британія і Канада оголосили про нові санкції проти РФ.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Найсерйозніша ескалація з початку війни»: реакція світу на проголошену Путіним спробу анексіїТого ж дня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. У НАТО відповіли, що для цього потрібна згода всіх 30 членів Північноатлантичного альянсу.
Україна заявляє, що озброєним шляхом боротиметься за повернення окупованих територій під свій контроль.
Наступного дня після підписання договорів у Кремлі Україна повернула під свій контроль місто Лиман Донецької області і, за словами президента, продовжує наступ.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Путін повинен розуміти, що Україна та НАТО дадуть відповідь» – Лія Шойнеманн