У Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроект, який створює правовий механізм співробітництва з Міжнародним кримінальним судом, це забезпечить притягнення винних до відповідальності.
Як йдеться у пояснювальній записці, документ забезпечить правове регулювання взаємодії українських правоохоронних органів з Міжнародним кримінальним судом як до, так і після набрання Римським статутом чинності для України.
Минулого тижня Україну відвідав прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан. Він відвідав Бучу, зустрівся з українськими правоохоронцями. Також український прем'єр Денис Шмигаль обговорив з Карімом Ханом злочини Росії в Україні.
2 березня Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду оголосив про початок розслідування щодо скоєння на території України воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рада визнала дії військ Росії в Україні геноцидом українського народу
Україна досі не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, але він передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву.
Відтак Україна визнала його юрисдикцію з двох питань двома заявами Міністерства закордонних справ, поданими 17 квітня 2014 року щодо справ Майдану і 8 вересня 2015 року щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів, вчинених на її території.