1 грудня в обіг ввели нову п’ятигривневу монету, присвячену Слов’янську. Про це повідомив Національний банк України.
«Сучасне місто Слов’янськ є одним із символів в українській боротьбі за повернення окупованих територій», – пише НБУ в описі до монети.
Ціна цієї монети становить 40 гривень, а всього тираж – 35000 штук.
Монета буде суттєво відрізнятись від звичної з тим самим номіналом всім, починаючи від форми і закінчуючи змістом. Вона буде ідеально кругла (а звичайна – багатокутна) і міститиме на собі, крім стандартних гербу, номіналу та року карбування, зображення пам’яток та історії міста. На лицевій стороні буде козак на тлі фрагмента дерев’яної фортеці, стилізовані хвилі та напис: «СОЛЯНИЙ ТОР».
На зворотній стороні монети на тлі силуету гори Карачун зображено стилізовану композицію сучасного міста: герб Слов’янська, будинок міськради, Свято-Воскресенську церкву, будинок міської лікарні, фонтан.
Тор – фортеця, яка існувала на території сучасного Слов'янська з 1645 до 1775 року. А гора Карачун – ключова точка у війні на Донбасі: її у квітні-травні 2014-го тримали російські гібридні сили, після чого були вибиті звідти ЗСУ. До липня військові з втратами утримували Карачун, що, зрештою, стало запорукою звільнення міста.
Хочете дізнатися більше про Слов’янськ, одне з найбільших міст Донеччини, про те, як воно пережило окупацію, та які нині там погляди на війну? Ось розмова Радіо Донбас.Реалії з містянами, що відбулась рік тому:
Ефір на виїзді Жителі Слов'янська: «Донецьк після звільнення пристосується до України, як у нас»А тут читайте, яким був Слов'янськ до радянської влади, чому там лікувалися знаменитості, що будували англійці, швейцарці, японці та французи.
На сувенірних монетах карбують історичні події, місця або знакових особистостей. Наприклад, у цьому році вийшли монети, присвячені Запоріжжю, Харківському історичному музею, 75 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Леоніду Каденюку.