Розслідування про Гладковського
Довкола заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського, якого називають близьким бізнес-партнером чинного президента Петра Порошенка, спалахнув новий корупційний скандал. Його прізвище знову засвітилося в контексті бізнес-закупівель з Росії. У суспільстві це викликало значний резонанс, а сам він попросив зупинити свої повноваження на час розслідування матеріалів, викладених журналістами Bihus.info.
Далі коротко про реакції на розслідування:
- Петро Порошенко підтримав відсторонення Гладковського.
- У державному концерні «Укроборонпром» розслідування назвали маніпулятивним.
- У НАБУ заявили, що перевірять факти із розслідування про «розкрадання» в оборонній сфері. До бюро, а також до ГПУ звернувся і сам Гладковський.
- Юлія Тимошенко заявила про необхідність, з її погляду, імпічменту президента Порошенка.
- Син Гладковського повідомив, що вимагатиме спростування інформації у суді.
- Активісти «Нацкорпусу» влаштували акцію протесту під його будинком у Козині на Київщині.
Тут Радіо Свобода розповідає, хто такий Олег Гладковський і чому він та члени його родини неодноразово ставали фігурантами гучних розслідувань.
ДТП у Харкові: вирок
Київський райсуд Харкова засудив до 10 років ув’язнення Олену Зайцеву і до 10 років ув’язнення Геннадія Дронова, звинувачених у справі про ДТП у Харкові, внаслідок якого в жовтні 2017 року загинули шість людей. Крім того, Зайцева і Дронов мають відшкодувати всім потерпілим понад 7 мільйонів гривень. Також суд позбавив їх права керувати транспортними засобами на три роки.
Іще кілька важливих новин:
- У Києві суд заарештував екс-голову Генштабу Заману.
- У Нацполіції відкрили провадження щодо стеження охоронців Ахметова за журналістами «Схем».
- Президент Петро Порошенко підписав закон про недопуск на вибори російських спостерігачів.
- Судді у справі газового бізнесу оточення Порошенка заявили про самовідвід після розслідування «Схем».
- Музичне тріо Freedom Jazz, яке посіло друге місце у Національному відборі на «Євробачення-2019», відмовилося їхати на конкурс замість Maruv.
- Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що робота його доньки Єлизавети у Європарламенті є звичайною студентською практикою.
- Лауреат премії «Оскар», мексиканський режисер Альфонсо Куарон закликав звільнити утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова.
- Індія завдала першого за 48 років авіаудару по території Пакистану. У Делі стверджують, що метою був табір кашмірських бойовиків у Пакистані. ЄС закликав країни до стриманості.
Від «Їх там немає» до «Що приховувати?»
У досвітній темряві 27 лютого 2014 року озброєні люди в зелених одностроях без прикметних знаків узяли штурмом Верховну Раду Автономної Республіки Крим у Сімферополі і підняли над будівлею російський прапор. Захоплення сталося наступного дня після сутички проукраїнських і проросійських демонстрантів на площі перед будівлею. Вони по-різному дивилися на майбутнє півострова після того, як напередодні з Києва на тлі масових протестів утік дружній до Кремля президент України Віктор Янукович. Але це був тільки початок. Хронологія того, як Росія заперечувала, а потім визнала захоплення Криму – у матеріалі.
Пам’ятайте, що інформація – теж зброя. Озброюйтесь правдою!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.