Надання томосу Україні – подія, порівнянна з референдумом про незалежність держави – Порошенко

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі зі священиками у Хмельницькому, 30 листопада 2018 року

Історичне рішення Священного синоду Вселенського патріархату про автокефалію української православної церкви можна порівняти з референдумом 1 грудня 1991 року про незалежність України, наголосив президент Петро Порошенко під час перебування на Хмельниччині у п’ятницю.

Хмельницький, 30 листопада 2018 року

«Дуже символічно, що звістки з Синоду приходять напередодні річниці референдуму 1 грудня 1991 року, коли наш народ підтвердив свою волю жити у власній суверенній державі», – сказав президент.

«Ми розриваємо імперські пута і йдемо своїм шляхом. А шлях цей один – повернення України до сім’ї європейських народів», – зазначив глава держави.

Хмельницький, 30 листопада 2018 року

«Ми будемо молитися і працювати заради соборної єдиної незалежної України, єдиної помісної православної церкви. Волею Божою в Україні здійснюється мрія, якій 1030 років. Україна здобуває духовну незалежність. Це виняткова історична подія, яку справедливо було б порівняти зі здобуттям політичної незалежності», – наголосив Порошенко.

«Так само, як армія є гарантом нашої незалежності, гарантом духовної незалежності є автокефальна православна церква», додав він.

Архієрейський синод Вселенського патріархату вже розробив проект статуту для автокефалії української православної церкви.

«У контексті попередньо ухваленого рішення Вселенського патріархату надати автокефалію українській церкві і в очікуванні видачі патріаршого і синодального томосу святий і священний синод розробив утсановчий cтатут української церкви», – мовиться в заяві синоду від 30 листопада.

Офіційне повідомлення щодо ухвалених рішень Синоду Вселенського патріархату, який відбувся 27–29 листопада 2018 року. Йдеться і про затвердження проекту статуту для української автокефалії

На ньому керівники українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП) – мають ухвалити рішення про об’єднання церкви й обрати її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалі української православної церкви, рішення про що 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу).

НА ЦЮ Ж ТЕМУ:

Андріївська церква в Києві, яку передали в безоплатне користування Вселенському патріархату. Церква збудована в 1747–1762 роках

Ієрархи УПЦ (МП) бояться компромату від спецслужб Росії

Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться в грудні – Вселенський патріархат

Агент «Юрек», покаяння і томос для України

5 ознак втручання Росії у надання томосу для України очима українських науковців

Ми вимагаємо, щоб РПЦ не ховалася в Україні під назвою «українська» – Філарет

Вселенський патріарх Варфоломій I під час вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–33 років. Київ, 26 липня 2008 року