Президент США Дональд Трамп на тлі внутрішніх американських дискусій про імміграцію вказав на ситуацію у Європі, щоб обґрунтувати свої дії, викликавши окремі заперечення.
У США зростає хвиля обурення через рішення міграційних служб США розділяти родини, які нелегально намагаються перетнути кордон. Зокрема, дітей нелегалів тимчасово забирають від батьків і відправляють до окремих притулків.
«Ми не хочемо, щоб у нас було те, що відбувається з імміграцією у Європі», – заявив президент США в одному з дописів у Twitter в понеділок.
Він написав, що «народ Німеччини виступає проти своїх лідерів, оскільки міграція розхитує і так слабку берлінську коаліцію. Злочинність в Німеччині зростає. Повсюди у Європі зробили помилку, впустивши мільйони людей, які так сильно і насильницьким шляхом змінили їхню культуру».
Коаліційний уряд Німеччини справді потерпає від розбіжностей у поглядах на політику щодо міграції.
Міністр внутрішніх справ Горст Зеегофер всупереч позиції канцлера Анґели Меркель заявив, що затримуватиме на німецьких кордонах біженців без документів або тих, які вже попросили притулку в іншій країні ЄС.
Проте європейські джерела вказують, що твердження президента Трампа про зростання злочинності в тій країні не відповідають дійсності.
Офіційні дані засвідчують зниження загального рівня злочинності в Німеччині, і кількість зареєстрованих злочинів, згідно зі статистикою, зараз найнижча за майже 30 років.
Питання злочинності та міграції в Німеччині залишається одним з найбільш обговорюваних, прикладом називають спалах повідомлень про напади, сексуальні домагання й пограбування у натовпах під час новорічних святкувань 2015 року в Кельні.
У нещодавньому звіті німецького уряду про стан злочинності вказано, що іммігранти підозрюються у причетності до 8,5% злочинів і до 15% злочинів із застосуванням насильства.
Аналітики припускають, що це можна пояснити тим, що злочини частіше скоюють молоді особи чоловічої статі, а велику кількість мігрантів складають саме молоді чоловіки.