Вісім імен. Ким були росіяни, загиблі під час авіаудару в Сирії?

Стали відомі імена ще трьох осіб, які загинули в Сирії в результаті удару сил США і союзників. Усього з соціальних мереж і розповідей родичів вдалося встановити сімох громадян Росії і одного уродженця України, які, ймовірно, загинули у ніч на 7 лютого в сирійській провінції Дейр-ез-Зор.

За даними медіа і групи розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), загиблі росіяни працювали на «Приватну військову компанію Вагнера». Різні джерела стверджували, що кількість загиблих може бути значно більшою – від 11 до двох сотень.

У Пентагоні факт авіаудару не заперечують, але не підтверджують, що він був завданий по бійцях російської приватної військової компанії. За словами очільника Центрального командування Військово-повітряних сил США генерал-лейтенанта Джеффрі Гарріґана, коаліція діяла «в рамках самооборони» і відбила «неспровоковану узгоджену атаку».

Представник Пентагону стверджує, що сили атаки використовували артилерію і танкові снаряди, а також реактивні системи залпового вогню та міномети. Після початку бою американські військові зв'язалися з представниками російського Міноборони і лише після переговорів ухвалили рішення про авіаудар, сказав генерал.

У авіаударі брали участь винищувачі F-15E Strike Eagle, ударні безпілотники MQ-9 Reaper, літаки-артбатареі AC-130, бойові вертольоти AH-64 Apache, а також стратегічні бомбардувальники B-52.

Кремль продовжує називати удар по росіянах у Сирії непідтвердженою інформацією, а на питання, чому в Росії не оголошений траур, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков відповів так: «Я не зрозумів суті, в зв'язку з чим повинен оголошуватися траур? Закликаємо все-таки не керуватися хибною інформацією – навмисною або не навмисною, і серйозно підходити до опису таких потенційно важливих епізодів, щоб не бути в полоні спотворених даних».

Велика частина доступної інформації про загиблих росіян взята з соціальних мереж. Ось що вдалося зібрати журналістам і розслідувачам через тиждень після авіанальоту.

Станіслав Матвєєв

Позивний «Матвій». 39 років. Жив у місті Азбест Свердловської області. «Казак». Працював експедитором, робив ремонт у квартирах. Одружений, двоє дітей 6 і 8 років. Воював на Донбасі в першій половині 2016 року. Нагороджений нагрудним знаком «200 років Георгіївського хреста». До від'їзду в Сирію, ймовірно, тренувався на базі в Ростові.

Кирило Ананьєв

Позивний «Москва». 33 роки. До 2009 року був членом Націонал-більшовицької партії (НБП), забороненої в Росії, пізніше – «Другой России» Едуарда Лимонова. Ананьєв брав участь у політичних акціях по всій Росії. Воював на Донбасі. «Дослужився» до командира артилерійського дивізіону в угрупованні «ДНР».

Лідер «Другой России» Едуард Лимонов написав, що на зв’язок перестав виходити ще один активіст організації, який теж перебував у Сирії на момент авіаудару.

Володимир Логінов

«Казак» з Калінінграда, 51 рік. Працював у поліції і в охоронних підприємствах. У 2014 році Логінов вступив до «Балтійського окремого казачого корпусу» і поїхав на Донбас. За словами «отамана» «Балтійського окремого казацького округу», Логінов поїхав до Сирії восени 2017 року, там служив «у лавах добровольців». У нього залишилися дружина і дві неповнолітні доньки.

Ігор Косотуров

Позивний «Косотур», 45 років. Жив в Азбесті Свердловської області. Одружений на двоюрідній сестрі іншого загиблого найманця – Станіслава Матвєєва. «Казачий отаман» розповідав, що Косотуров воював в угрупованні «ЛНР».

«Це, здається, 2015 рік. Косотуров пробув в «ЛНР» близько півроку, був розвідником. Потім з пораненням потрапив. В ногу, осколок. Сюди прибув, лікувався. Після поранення ще на півроку поїхав. Потім вже більше в Луганськ не поїхав. Були інші плани щодо Сирії вже. Допомогти. Почуття патріотизму, знову ж! Туди багато хто пішов серед його однополчан з України», – розповідав в інтерв’ю виданню Znak.com «атаман» станиці Свято-Микільська Олег Сурнін.

Останні записи в «Однокласниках» зроблені в минулому вересні. Серед них перепост статті «Так зустрічав смерть радянський воїн».

Олексій Дорошенко

Позивний «Кадет». 26 років. Виріс у Нижньому Новгороді. У 2006 році після дев'ятого класу пішов у кадетську школу. До від'їзду до Сирії воював на Донбасі. Останні записи в соцмережах зроблені ним влітку минулого року. На них картинки з гранатою, машинами, відео, нібито зняте під час війни в Іраку, і «гіфка» з котом-кулеметником.

Володимир, прізвище невідоме

Позивний «Апостол», 51 рік. Громадянин України, народився в Харківській області. Член заснованої в Харкові організації «Русь триєдина». За словами соратників, не хотів брати російський паспорт – мріяв про відродження Російської Імперії. Брав участь в боях за Донецький аеропорт на боці сепаратистів. Воював на Донбасі з листопада 2014 року. Після демобілізації жив у Криму і в Росії. За словами очільника «Русі триєдиної», працював охоронцем в церкві. У некролозі «Апостола» написано: «Він був ревною православною людиною і хорошим кулеметником».

Олексій Ладигін

Позивний «Хмурий», 26 років. Жив у Рязані. Брав участь в анексії Криму у 2014 році в складі підрозділів ПДВ. Після цього воював на Донбасі. На сторінці в «Однокласниках» фото в формі і статус: «Ми не зобов’язані вигравати в кожній битві, ми просто зобов’язані не програвати, для цього достатньо впасти, б’ючись».

Руслан Гаврилов

Про ще одного росіянина відомо вкрай мало – лише ім’я та місце проживання. Він із селища Кедрове Свердловської області.

Оригінал матеріалу – на сайті спецпроекту «Настоящее время»