Радіо Свобода Daily: що роблять генпрокурори після відставки?

Політична карикатура Олексія Кустовського

Гайда у Європу!

Як правило кожен огляд ми розпочинаємо ТОП-новиною попереднього дня. Та сьогодні розпочнемо з події, що буде завтра. А саме вступу у дію безвізового режиму. Від півночі 11 червня ті громадяни, які мають біометричний паспорт, а таких на сьогодні понад 4 мільйони, можуть вільно потрапити у 26 країн Євросоюзу, а також у Норвегію, Швейцарію, Ісландію, Ліхтенштейн.

Втім, перших українських туристів і урядовців у рамках вступу у дію безвізового режиму прийме Литва. Туди відправиться урочистий авіарейс.

Однак чи не стане перетин кордону з 11 червня справжнім випробуванням для громадян? Чи є ймовірність збільшити число пунктів пропуску? Та чи наведуть лад із малим прикордонним рухом? Про все це у своєму матеріалі розповіла наша львівська кореспондентка.

Таємна філія Генпрокуратури

Що стається з генеральними прокурорами після того, як вони йдуть у відставку? Наприклад, чим зараз займається другий постмайданний генпрокурор Віталій Ярема та його колишній заступник Анатолій Даниленко? Ці питання навряд чи зацікавили б журналістів, якби вони не помітили підозрілу активність біля офісу, в якому обидва розташувались. Сюди часто заходять як нинішні народні депутати (зокрема, й ті, стосовно яких у ГПУ є кримінальні провадження), так і співробітники прокуратури, включно з нинішнім генпрокурором Луценком.

Усе це викликає підозри: а чи не виконують вони, користуючись своїм впливом та зв’язками, функції таких собі тіньових посередників між правоохоронцями й людьми, в яких можуть бути проблеми із законом? Ось розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший», що намагається дати відповіді на ці питання.

Нерухомість Поклонської

Депутат російської Держдуми, колишній «прокурор» окупованого Криму Наталія Поклонська звернулася до Генеральної прокуратури Росії, Слідчого комітету і ФСБ з проханням перевірити організацію «Трансперенсі Інтернешнл Росія» на «наявність в них ознак складу злочинів». Так Поклонська відреагувала на їхнє розслідування про незадекларовану квартиру в Донецьку.

У цьому розслідуванні «Трансперенсі» йдеться, що у Наталії Поклонської могло бути прізвище Дубровська. Людина з таким же днем народження, ім'ям та по-батькові зареєстрована в селищі, де вона народилася. У дочки Поклонської, яка співає в хорі «прокурорів» Криму, у «ВКонтакте» прізвище Дубровська. Зацікавились? Більше про протистояння «няші-прокурора» із правозахисниками за лінком.

На черзі три міжнародні новини і дві з України:

  1. Британці не дали Терезі Мей мандату на «суворий брекзіт».
  2. Президент США Дональд Трамп назвав свідчення екс-директора ФБР Джеймса Комі перед сенатським комітетом у справах розвідки «брехнею» і розкриттям секретної інформації.
  3. У Москві біля будівлі Держдуми Росії пройшла стихійна акція проти знесення будинків. Четверо учасників затримали. Та згодом відпустили. Крім того, під колесами електрички на околиці Москви загинула внучка радянського лідера Микити Хрущова.
  4. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) повідомили про припинення досудового розслідування кримінального провадження проти голови ЦВК Михайла Охендовського у справі так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. Натомість у НАБУ заявили, що зібраних доказів достатньо для повідомлення Охендовському підозри в остаточній редакції.
  5. А Печерський районний суд Києва обрав затриманій представниці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 130 мільйонів гривень. (Це навіть більше, ніж за відстороненого голову ДФС Романа Насірова)

А на завершення ми залишили два цікавих інтерв’ю.

Перше з фешн-журналісткою та мистецтвознавцем Зоєю Звиняцьківською. У ньому модний критик розповіла про те, чому вишиванка й тризуб є антагоністами та як знайти себе на фешн-карті України

А друге – з найцитованішим українським вченим, директором Інституту наноматеріалів Дрексельського університету у США Юрієм Гогоці. Минулого місяця він та його команда у складі 30 науковців отримали підтримку у понад два мільйони доларів на дослідження. Вчений-вихідець із України днями побував у Києві й розповів про майбутнє, яке він та його колеги творять в лабораторіях, і про те, де шукати фінансування на втілення наукових задумів та як поєднувати фундаментальні дослідження з інноваціями.

Поєднуйте непоєднуване!

Ваше Радіо Свобода Daily

Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини та ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до Вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.