Україна має реформуватись і США готові допомогти – заступник Тіллерсона

Бріджит Брінк

Другий заступник Держсекретаря США Бріджит Брінк розповіла «Голосу Америки» про пріоритети Адміністрації президента Дональда Трампа щодо України і наголосила на важливості проведення Україною реформ.

– Якою є позиція нової Адміністрації президента США стосовно України?

– Позиція США щодо України дуже чітка. Її детально озвучували на рівні держсекретаря, а також віце-президент Пенс і президент Трамп. Вона дуже проста: США поважають територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів.

США також підтримують «нормандський формат» переговорів і прагнуть побачити мир на сході України, щоб зробити можливим виконання Мінських угод. І санкції США залишатимуться в дії до повного виконання Мінських угод. Водночас, наша позиція полягає у тому, що реформи, які проводять український уряд і український народ, є надзвичайно важливими для майбутнього України.

Ми рішуче закликаємо продовжувати втілювати реформи, а США надаватимуть таким реформам допомогу й політичну підтримку. Саме на такий результат ми всі сподіваємось.

«Україна мусить прискорити боротьбу з корупцією. Це поновить довіру українців до свого уряду», – раніше наголосила пані Брінкс під час круглого столу Atlantic Council 5 квітня.

– Чи очікуєте нового імпульсу Мінським домовленостям, особливо з огляду на результати виборів у Франції?

– Я вважаю, що процес триває. Я переконана, що лідери Німеччини та Франції постійно займались цим питанням і не тільки лідери, а й урядовці різних рівнів. На мою думку, дуже важливо, щоб російська сторона, як і українська, відповідно, залишались залученими до процесу.

Я думаю, ми всі занепокоєні. Держсекретар Тіллерсон дав чітко зрозуміти, що він особисто дуже занепокоєний зростанням насильства на сході України. Нас дуже хвилює стан безпеки цивільної інфраструктури. І передусім нас непокоять загрози для роботи спостерігачів. Як ви знаєте, 23 квітня було вбито американського представника у спеціальній моніторинговій місії. Це шокуюча і скорботна подія. Надзвичайно важливо, щоб учасники «нормандського формату», і конкретно Росія разом з Україною, працювали над досягненням безпеки на сході України.

– Чи варто США відігравати активнішу роль у партнерстві за «нормандським форматом»?

– Хочу тільки зазначити, що США рішуче підтримують наших німецьких і французьких колег, які очолюють «нормандський формат». Ми продовжуємо підтримувати контакти з російським та українським урядами, намагаючись знайти мирне вирішення конфлікту в Україні.

Я обізнана з цим процесом, тому що особисто працюю над цією темою разом із багатьма працівниками в нашому уряді. Ми продовжуватимемо ці зусилля. І я сподіваюсь, що ми побачимо подальший прогрес на шляху до цієї мети.