Анна Буччіареллі (Шинлова) стала однією з 13 фіналістів конкурсу, що проводився у грудні минулого року американською кавовою компанією та мережею кав’ярень Starbucks. Більше 1 200 людей зі всього світу взяли участь, опублікувавши фотографії зі своїми варіантами новорічного дизайну чашок у соціальній мережі Instagram. Дизайн Анни та інших переможців тепер на чашках у кав’ярнях Starbucks в 75 країнах.
Фото Анни в Instagram, яке привернуло увагу Starbucks
Дизайн Анни охоплює традиційні новорічні елементи – ялинку та маленькі будинки, вкриті снігом, Санту на санях, запряжених оленями, а також унікальні елементи українського петриківського розпису – квіти та листя.
Анна переїхала з України в Канаду ще підлітком. Проживаючи в Києві, вона вивчала техніку петриківського розпису, що сформувало її як художницю. Про це – в інтерв’ю художниці.
– Що чи хто надихнули Вас до створення дизайну?
– На мій стиль вплинуло навчання класичному українському живопису «петриківка». Після переїзду в Канаду, я продовжувала використовувати цей стиль у всіх своїх роботах. Цей конкурс був чудовим шансом продемонструвати унікальну естетику «петриківки» світові. Також я дуже вдячна своїй мамі, яка завжди надихає мене малювати і не забувати про мистецтво.
– Як Ваше ознайомлення з технікою петриківського розпису вплинуло на Ваше формування як художниці?
– Ця декоративна естетика справила величезний вплив на мій підхід до дизайну, особливо коли мова йде про складні лінії роботи й органічні елементи (абстрактні квіти, листя, птахи тощо). Володіння технікою петриківського розпису допомогло мені виділитися і диференціювати себе як художника в Північній Америці.
Дизайн, створений Анною і натхнений «петриківкою», прикрашає вулиці Торонто
– Чим особливий петриківський розпис? Що він може донести до світу про Україну, українську культуру?
– Петриківський розпис відображає унікальне й особливе бачення світу, яке ми як українці усі поділяємо – дуже оптимістичне, позитивне та натхненне. Я думаю, що передусім він передає сильне почуття нашої єдності з природою і світом природи навколо нас.
– Що Ви відчуваєте, знаючи, що з цих чашок питимуть люди в 75 країнах світу?
– Я горда ділитися унікальною естетикою «петриківки» і своїм походженням зі світом!
– Більшість людей погодиться, що Ваше досягнення – це успіх. Як думаєте Ви? Що для Вас успіх і який Ваш особистий рецепт успіху?
– Дякую. Я вважаю, що найбільшим успіхом для мене було вміння знайти гарний баланс у моїй ролі як матері, кар’єрі в бізнесі та пристрасті до художньої творчості.
– Як Вам вдається балансувати бізнес, материнство та творчість?
– Чесно кажучи, три речі: по-перше, дивовижна підтримка від мого чоловіка і родичів; по-друге, я не витрачаю час надаремно та фокусуюся тільки на тому, що справді важливо; по-третє, фітнес – це надає мені енергію, щоб бути в русі весь день.
– Чи можливо заробляти на життя мистецтвом? Якими способами? Де Ви знаходите проекти як фрілансер?
– Я не зайнята художньою творчістю повний час. У мене диплом магістра в галузі бізнесу, і я працюю у великій лікарні в Торонто. Таким чином, як художник можу собі дозволити працювати тільки над проектами, якими я захоплена. Клієнти, як правило, знаходять мене в соціальних мережах або на моєму сайті.
Художниця декорує об’єкт на вулиці Торонто
– Чи залишається місце для мистецтва в цифрову епоху? Як художник може використати сучасні технології, соціальні медіа для своєї творчості?
– Технології та соціальні медіа відкрили цілий світ для художників. Тепер ви можете охопити мільйони людей миттєво – це розкіш, якої не мали попередні покоління. Я мала великий успіх з просуванням своїх робіт за допомогою соціальних медіа і думаю, що всім художникам – традиційним та цифровим – необхідно оволодіти цими інструментами.
– Які Ваші цілі на майбутнє?
– Продовжувати художні починання і ділитися своїми орнаментами зі світом! Можливо, одного дня я зможу співпрацювати з художниками, які малюють у техніці української «петриківки» – це було б для мене честю!