Із України громадяни Сполучених Штатів Америки вже проголосували. Про це повідомили у прес-службі посольства США в Україні. Люди могли не йти на дільницю до посольства, а віддати голос, згідно з процедурою, затвердженою у кожному штаті США – поштою. Чи всім американцям, що живуть або перебувають в Україні, вдалося проголосувати? Кого вони підтримують та які їхні настрої?
Американець із Харкова: лише два кандидати – це трагедія
«Я вже проголосував за допомого бюлетеня для заочного голосування. Через інтернет я отримав бюлетень, у Харкові я його заповнив і потім відправив його назад поштою понад місяць тому», – розповідає про особливості американського голосування 40-річний Нік Макнаб, – «Мене вже поінформували, що його отримали».
Останні 3 роки Макнаб періодично приїздить із Сан-Франциско, де живе, в Україну для вивчення російської мови. Жив у Луганську, Дніпрі та Києві. Останні 3 місяці живе та працює викладачем англійської мови у Харкові. Ці вибори називає трагічними.
«Дуже сумно, що з-поміж 330 мільйонів людей це – єдині два кандидати, яких ми маємо. На жаль, в Америці, я вважаю, багато хто з розумних та впевнених людей не хочуть бути президентом, тому що медіа втручаються в їхнє життя щохвилини, і тому що країна стала настільки політкоректною, що кожного разу, коли кандидат відкриває рота, щоб щось сказати, якась із меншин ображається щодо того, що він каже. Люди стають гіперчутливими в США, і це багато в чому пов’язане з адміністрацією Обами», – каже американець.
Майбутній президент має бути за Україну – американка зі Львова
Про бажання мати більше ніж два кандидати, говорить і співачка Брія Блессінг, родом із Техасу, що проживає у Львові. У молодої американки немає українського коріння, але вона вивчила українську мову, співає народні пісні. Кілька разів їздила з концертами у зону бойових дій на Донбасі.
Сьогодні, 8 листопада, Брія Блессінг увесь день стежить за виборами у США, оскільки сподівається, що новий президент буде проукраїнським і ще більше підтримуватиме Україну.
«Мені здається, що світ, і в першу чергу Америка, не усвідомлюють, наскільки важливою є ситуація в Україні. Багато-хто вважає, що це – справа України і все. Але вони не розуміють, що це впливає на всіх і вплине на Європу, і вплине на Америку, – саме результат цієї війни в Україні, і я би хотіла побачити, щоб майбутній президент (США – ред.) сприймав цю ситуацію серйозніше, ніж до того, і щоб дійсно почали боротися за Україну, за її свободу», – зазначає співачка.
Я не зробив вибір через складну систему голосування мого штату – американець із Одеси
«Ці вибори зовсім не схожі на інші. І їхні наслідки будуть мати велике значення для США», – говорить історик-дослідник Мет’ю Полі. Він приїхав у вересні до Одеси з Мічигану працювати над книгою і консультує відвідувачів центру «Вікно в Америку». Через складну систему голосування в рідному штаті, проголосувати професор Полі не зміг, і тепер турбується за долю своєї кандидатки.
«Я думаю, що переможе Гілларі Клінтон. Я би хотів, щоб цей кандидат перемогла. Це мій власний вибір. Але, як людина, я непокоюсь вже за те, що, коли вона переможе, який буде склад Конгресу. Чи підтримають вони її законодавчу програму? Я дуже засмучений, що через систему голосування не зміг зробити свій вибір. Я повинен був написати листа поштою до свого штату, і мені мали надіслати сюди в Одесу бюлетень. Я мав проголосувати і відправити його назад у Мічиган звичайною поштою. Це створило труднощі», – каже професор.
В Одесі, до речі, на межі ХІХ-ХХ століть працювало консульство Сполучених Штатів Америки. Нині про це нагадує меморіальна дошка, встановлена кілька років тому за американські гроші на будинку в провулку Чайковського. Більшості одеситів історичний факт про це консульство маловідомий.