Новий сезон може призвести до чергового загострення політичної кризи, попереджає «Український тиждень». Якщо владна коаліція намагатиметься стишити всі процеси, то решта і парламентських, і позапарламентських гравців дуже зацікавлена в погіршенні ситуації, зазначає видання. Найочевиднішими бенефіціарами парламентської кризи є популістський фронт «Батьківщини» та Радикальної партії Ляшка. Однак, найзагрозливішими для Банкової, на думку журналістів, є ознаки незадоволення серед олігархів, із якими нібито Порошенкові вдалося знайти спільну мову. Це передовсім Коломойський, який, за інформацією видання, із початком осіннього сезону збирається перейти в наступ після втрати своїх позицій у нафтогазовому секторі. Докладніше йдеться в публікації «Війна всіх проти всіх».
Утім, як інформує «Дзеркало тижня», зараз Петро Порошенко та Ігор Коломойський активно шукають шляхи порозуміння. На кону – націоналізація «Приватбанку» та продаж активів телеканалу, який контролює олігарх. Однак, видання не радить плекати ілюзії, що Коломойського вже загнано в глухий кут або його «ведуть на прапорці». Більш того, це ще питання – хто, кого і куди веде, адже простору для маневру у Коломойського більше, ніж у Порошенка, стверджує тижневик у статті «Президент на приватно-державній розтяжці».
У вересні Путін може наважитись на масштабну війну з Україною, переконує «Дзеркало тижня». Адже досі різновелике використання військової сили, за великим рахунком, сходило Путіну з рук. І в Південній Осетії, і в Криму, і на Донбасі. Автора статті Сергія Рахманіна насторожують військові приготування Росії поблизу України. Процес виглядає надто витратним для банальної симуляції, зазначає журналіст. До того ж вересень – зручний час для ведення бойових дій, а українські війська на лінії розмежування відчувають кадровий голод. Про причини, які стримують Путіна від наступу, «Дзеркало тижня» розповідає в статті «Вузол».
А ось журналістів тижневика «Фокус» особливо насторожує участь у навчаннях цивільних фахівців зі структурних підрозділів – Мінфіну Росії, Мінпромторгу, Росрезерву, Центрального банку та інших держорганів. Таке відбувається вперше в російській історії, констатує видання у матеріалі «Тримають в страху».
Путінізм – новий стиль політичного лідерства – став вірусним явищем і перетворюється в глобальний феномен, стверджує в тижневику «Новое время» голландський правозахисних Роберт ван Ворен. У статті «Джерело зарази» він переконує, що безкарність агресії Путіна породжує його послідовників в усьому світі.