У Житомирі до Дня Незалежності представили проект «Герої Поліського краю»

У Житомирі презентували просвітницький проект «Герої Поліського краю». Експозицію виставки розмістили у центрі міста, де відбувалася онлайн-трансляція параду в Києві з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. На плакатах – портрети та короткі історії видатних уродженців Поліського краю, а також видатних діячів, життя яких тісно пов’язане з Житомирщиною, – це учасники національно-визвольних змагань першої половини ХХ століття, дисиденти, поети, письменники, вчені, музиканти, якими має пишатися уся Україна, кажуть ініціатори проекту.

За словами куратора проекту Іллі Грицанюка, «Герої Поліського краю»це, швидше, навчально-методичний «посібник», ніж просто виставка.

Your browser doesn’t support HTML5

У Житомирі до Дня Незалежності презентували проект «Герої Поліського краю»

«Проектом «Герої Поліського краю» ми займаємося вже третій рік поспіль. Спершу це була невеличка експозиція у Житомирській облдержадміністрації. У 2014 році міський голова Житомира виділив грант і ми виготовили постери для кожної школи міста. Цього року ми вже надрукували плакати великого формату і виставлятимемо їх в різних місцях, аби житомиряни та гості міста мали змогу ознайомитися з тими діячами, нашими земляками, якими ми можемо пишатися. Першу таку ознайомчу експозицію вирішили виставити на майдані Корольова під час відзначення 25-ї річниці відновлення Незалежності України».

Куратор проекту «Герої Поліського краю» Ілля Грицанюк

На виставці, серед інших, представлені – один із організаторів українського повстанського руху Тарас Бульба-Боровець, член Вищого проводу ОУН Омелян Сеник, український вчений-мовознавець, член уряду УНР Іван Огієнко, а також герої Небесної сотні – Яків Зайко, Сергій Кемський, Віктор Прохорчук.

Учасники національно-визвольних змагань – Тарас Бульба-Боровець та Іван Огієнко

«Завжди кажуть, що саме Західна Україна є колискою національно-визвольної боротьби, але ні. Саме на Житомирщині народилися і творили теоретик українського націоналізму Микола Сціборський, один із ідеологів Організації українських націоналістів (ОУН), житомирський поет та археолог Олег Ольжич. Саме на Житомирщині генералом-хорунжим УПА «Поліська Січ» Тарасом Бульбою-Боровцем у серпні 1941 року було засновано локальне українське державне утворення – Олевська республіка, де не було ані радянських, ані німецьких підрозділів. Крім того, Житомирщина – це край тих героїв, які зараз боронять Україну від окупантів. Це 95-а окрема аеромобільна, 26-а окрема артилерійська та 30-а окрема механізована бригади», – розповідає Ілля Грицанюк.

Окреме місце для героїв Незалежної України