Протидія агресії та пропаганді Росії – основне завдання послам від Клімкіна

Протидія російській агресії та пропаганді – таке основне завдання перед послами України поставив міністр закордонних справ Павло Клімкін. При МЗС створюють платформу зі взаємодії працівників міністерства та неурядових організацій для звільнення політичних в’язнів. До цієї роботи долучаться колишні російські політв’язні, повідомив міністр. Окрему увагу на засіданні приділили кримському питанню. Переслідування кримських татар в МЗС назвали расовою дискримінацією.

​Генадій Афанасьєв та Юрій Яценко – колишні політв’язні Росії – працюватимуть в МЗС, аби допомогти із визволенням інших українців. Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголосив, що посли України мають прокидатися і думати про заходи, які можуть зробити для відсічі російської агресії. Також він зауважив, що найближчим часом Україна доводитиме в міжнародних судах порушення Росією міжнародних конвенцій.

Ми довели, що Росія порушила всі зобов’язання в рамках міжнародної конвенції заборони фінансування тероризму
Павло Клімкін

«В найближчі тижні ми перейдемо до того, щоб в рамках арбітражу після відповідних консультацій, ми довели, що Росія порушила всі зобов’язання в рамках міжнародної конвенції заборони фінансування тероризму. Ми обов’язково доведемо, що те, що відбувається на сьогодні на території тимчасово окупованого Криму – це реальна расова дискримінація», – наголошує міністр.

Your browser doesn’t support HTML5

Посли мають починати день з думки про відсіч російської агресії – Клімкін


Це є неприпустимим, коли ми бачимо, як знущаються над лідерами кримських татар – Геращенко

Раніше в понеділок в МЗС висловили занепокоєння щодо стану здоров’я заступника голови кримськотатарського Меджлісу Ільмі Умерова і закликали російську владу анексованого Криму негайно припинити каральні методи. Ільмі Умерова судять в Криму за «сепаратизм». Зараз його утримують в психіатричній лікарні попри протести адвокатів.

Доповіла послам про ситуацію із політв’язнями та про перебіг Мінського процесу Ірина Геращенко, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи.

Це є неприпустимим, коли ми бачимо, як знущаються над лідерами кримських татар
Ірина Геращенко

«Особливий кейс сьогодні має бути присвячений кримським татарам. Це є неприпустимим, коли ми бачимо, як знущаються над лідерами кримських татар. А проблема недопуску лікарів і консулів є спільною для всіх, кого утримує Російська Федерація. Ми бачимо сьогодні інформацію про загострення проблем зі здоров’ям в Умерова, Кольченка й інших. Ми б’ємося і посилаємо ноти на міжнародному найвищому рівні, порушуємо питання допуску лікарів на рівні Міжнародного Червого Хреста і воно заблоковано. Очевидно, що тут мають допомогти наші посли, щодня доносячи цю позицію до всіх урядів інших країн», – зауважує Геращенко.

Your browser doesn’t support HTML5

«Особливий кейс сьогодні має бути присвячений кримським татарам» – Ірина Геращенко


Питання полонених порушать перед Путіним на найвищому рівні – посол у Німеччині

Посол України в Німеччині Андрій Мельник наголошує, що українські дипломати постійно займаються цим питанням і нещодавно передали німецьким партнерам оновлені списки українських полонених.

«Найближчими днями буде телефонна розмова на рівні: канцлер Меркель – президент Франції – російський президент. Швидше за все, це відбудеться у вівторок і маємо обіцянку наших партнерів, що це буде одне з тих питань, яке буде порушене перед лідером російської держави. Питання вкрай складне, просування йде дуже важко, але іншого виходу в нас немає. Єдиний метод – доводити нашу стурбованість та гуманітарний аспект цієї справи», – наголошує посол України в Німеччині.

Your browser doesn’t support HTML5

Питання полонених піднімуть перед лідером РФ на найвищому рівні – Мельник

На нараді, яка відбувається 12-й рік поспіль, зібралося близько 70 послів. Триватиме вона три дні, протягом яких дипломати мають скоординувати спільні дії: як активно допомагати Україні посилювати міжнародний тиск на Росію.