У США висловлюють «глибоке занепокоєння» щодо загострення ситуації між Україною та Росією і закликають обидві сторони до зниження напруження у відносинах.
11 серпня речниця Державного департаменту США Елізабет Трюдо закликала уникати будь-яких дій, включаючи риторику, які б призвели до посилення ескалації ситуації.
Раніше посол США в Україні заявив, що Вашингтон не побачив доказів на підтримку заяв Росії, яка звинуватила Україну у підготовці «терактів» у Криму.
У четвер відбулося засідання Ради безпеки ООН щодо заяв Росії стосовно Криму. Воно проходило у форматі закритих консультацій.
10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в окупованому Криму, у підготовці терактів Москва звинуватила Україну. Президент Росії Володимир Путін, коментуючи це повідомлення ФСБ, заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору.
Президент України Петро Порошенко назвав звинувачення Кремля щодо Криму «безглуздими і цинічними». У Генштабі Збройних сил України спростували заяву Федеральної служби Росії і назвали її провокацією.
Міністерство закордонних справ України заявило, що в Україні рішуче засуджують заяви Росії про причетність Києва до «тероризму» в анексованому Криму як організовану Кремлем чергову провокацію і відкидають всі ці звинувачення як безпідставні.