Народний депутат України, член ПАРЄ, колишній політв'язень у Росії Надія Савченко оголосила голодування задля звільнення українських заручників з полону сепаратистів. Крім того, вона заявляє про готовність їхати на Донбас для переговорів з проросійськими бойовиками, які вже заявляли про готовність до зустрічі з Савченко. У соцмережах уже відреагували на заяви народного депутата.
«Я перепробувала багато методів боротьби за хлопців, як боровся за мене світ. Тепер буду боротися за них так, як боролася за себе я. Один з механізмів прискорення звільнення був протест голодом на бездіяльність української влади. З сьогоднішнього дня я знову оголошую голодування на бездіяльність влади всього світу щодо звільнення українців з полону», – заявила Надія Савченко на прес-конференції.
«Голодування триватиме до дня позитивного результату», – додала Савченко.
Вона уточнила, що голодування розпочне від завтра.
Перебуваючи в ув’язненні в Росії, Савченко кілька разів оголошувала голодування.
Савченко заявляє про готовність їхати на Донбас для переговорів з сепаратистами
Народний депутат Надія Савченко, яка перебувала в ув’язненні в Росії, має намір їхати на контрольовану бойовиками територію Донбасу для ведення переговорів з їхніми ватажками.
«Я вже тисячу разів заявляла: я готова туди їхати – з прикриттям, без прикриття – щоб був результат», – сказала вона на прес-конференції. А повний текст виступу виклала y Facebook.
У червні Надія Савченко заявила про готовність особисто вести прямі переговори про звільнення українських полонених з представниками угруповань «ДНР» і «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким. Пізніше Савченко закликала до примирення й завершення конфлікту на Донбасі.
Захарченко і Плотницький заявили про готовність до зустрічі з Савченко.
Наприкінці липня ватажок угруповання «ЛНР», яке контролює частину Луганської області, яке в Україні визнане терористичним, Ігор Плотницький доручив створити «робочу групу» для переговорів із народним депутатом України Надією Савченко.
«Я вже намагався пояснити, що ніхто не проти того, щоб поговорити щодо питань миру. У нас серед депутатів є група, яка брала участь якраз у тому бою, коли вона (Савченко – ред.) була полонена. Я думаю, створіть якусь групу депутатську, людини три», – сказав Плотницький, слова якого цитують сепаратистські видання.
Він доручив створити таку групу найближчим часом.
«Я думаю, зв’язатися нескладно (з Савченко – ред), запропонуйте зустріч. Захоче приїхати сюди – ми будемо гарантувати їй безпеку», – додав Плотницький.
Напередодні Плотницький назвав Савченко «миротворцем-одинаком, яка не має своєї команди й офіційних повноважень». Він також заявив про готовність до зустрічі з Савченко.
«Надія Вікторівна повинна відіграти свій фінальний акт»
Політолог Тарас Березовець відреагувавши на виступ Савченко, написав у Facebook: «Не переживайте, план агент-торпеда іде по плану».
Крім того, слова Савченко: «Я пропонувала президенту України реальні дії для результату по обміну військовополоненими. Треба почати віддавати людей першими! Але ж у полоні не сидять діти Петра Олексійовича! А на ваших дітей йому плювати! Тому кожен повинен боротися за свого так, як за мене боролися моя сестра і моя мати! Виходьте на Банкову, вимагайте зустрічі і звіту від президента України, як від гаранта Конституції та прав і свобод українців, як від головнокомандувача, який посилав на смерть ваших дітей, а не своїх власних!» – він прокоментував так: «Виявляється, Надію звільняв не весь вільний світ, а тільки мама з сестрою. Ок. Ну, а заклик виходити на Банкову це вже навіть жодного разу не заклик до третього Майдану».
Політолог додав: «Фінал близько. Ролі розписані. Надія Вікторівна повинна відіграти свій фінальний акт».
Савченко, яку у Росії ув’язнили на 22 роки, повернулася до Києва у травні. Російський президент Володимир Путін підписав указ про помилування українки «на прохання родичів» загиблих журналістів, у причетності до загибелі яких звинувачували Савченко.
За останніми уточненими даними від СБУ, нині на окупованих територіях Донбасу перебуває 108 українських заручників і ще 10 за ґратами у Росії.
Обмін полоненими є однією з умов Мінських угод.
За результатами Мінських переговорів протягом року було звільнено приблизно 80 осіб, написала у Facebook Ірина Геращенко у звіті роботи на посаді уповноваженого президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.
Під час бойових дій на Донбасі, які там тривають від квітня 2014 року, загинули понад 9 тисяч 400 людей.
Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».
Your browser doesn’t support HTML5