Ситуація на Донбасі загострюється (світова преса)

Популярне періодичне видання Іспанії El Mundo пише про новий спалах бойових дій на сході України. Лівоцентристський французький часопис Liberation повідомляє про таємну в'язницю на північному сході України. Американський суспільно політичний журнал Time пише про арешт у Польщі українця, відповідального за порушення авторських прав на більш ніж 1 мільярд доларів.

Одне з найпопулярніших періодичних видань Іспанії El Mundo містить матеріал «Принаймні 6 українських вояків були вбиті і ще 21 поранений під час боїв на сході України». Газета пише, що речник Адміністрації президента України з питань АТО Олександр Мотузяник повідомив, що за добу, 23 липня, внаслідок бойових дій на Донбасі 6 українських військових загинули, 13 – отримали поранення, 8 – отримали контузію. За словами Мотузяника, як зазначає іспанська газета, найсерйозніші збройні сутички сталися на Луганщині, поблизу кордону з Росією, де загони бойовиків обстріляли з мінометів позиції українських військових. Після обстрілу проросійські сепаратисти спробували провести наземний наступ, «проте був відкинутий влучним вогнем у відповідь».

Іспанський часопис вказує на те, що останнім часом на сході України помітно зросла напруженість. І вже минуло майже півтора року після того, як були підписані мирні угоди у столиці Білорусі – Мінську, обстріли не припиняються, попри численні угоди і перемир'я. Видання пише, що Росія і підтримувані нею бойовики на сході України наполягають на тому, що нібито мирні угоди зобов'язують Київ вести безпосередні переговори з представниками сепаратистів, тоді як українське керівництво дало чітко зрозуміти, що вестиме переговори лише з представниками місцевої влади, яких буде обрано на виборах, проведених за українськими законами і за участю спостерігачів від Організації з безпеки і співробітництва у Європі.

El Mundo пише, що Україна відмовляється визнати легітимність «влади» бойовиків на сході України і вести з ними переговори щодо політичної частини угоди, визнаючи, що проросійські сепаратисти захопили владу на окупованих ними територіях за допомогою російської агресії. У цьому контексті, як пояснює іспанське видання, Київ вимагає від Москви вивести всі російські війська, які нині перебувають на території східної України, і повернення Києву контролю над усім українсько-російським кордоном, попри те, що Росія вперто наполягає, що російських військових на території України немає.

«Принаймні 6 українських військових були вбиті поблизу кордону з Росією»

Лівоцентристський французький часопис Liberation публікує матеріал «Таємна в'язниця» в Україні». Видання пише про доповідь міжнародних правозахисних організацій Amnesty International та Human Rights Watch, в якій йдеться про те, що десятки осіб утримуються без суду і слідства у центрі, який розташований на північному сході України. Французька газета розповідає про Костянтина Безкоровайного, який провів у тій в'язниці 15 місяців. Охоронці, як пише видання, казали йому, що його просто не існує, і вони навіть не мають бюджету, аби його годувати. Жодних контактів зі світом, жодних адвокатів, маленька камера, яку він розділяв з іншими в'язнями, жодної можливості навіть ходити. Ця історія, як зазначає французький часопис, гідна сцени у шпигунському фільмі, але у реальності, все це відбувається лише за кількасот кілометрів від кордонів Євросоюзу.

Далі видання наводить слова Дениса Кривошеєва, заступника директора організації Amnesty International у Європі та Центральній Азії, який повідомляє, що «цей центр незаконного тримання, ймовірно, розташований у приміщені СБУ у Харкові». Колега Кривошеєва з організації Human Rights Watch Тетяна Локшина додає, що бойовики угруповання «ДНР» та «ЛНР» також порушують права людини, посилаючись на неодноразові побиття, акти різних тортур або тривалого зникнення людей. Водночас наголошується на тому, що існує суттєва різниця між угрупованнями бойовиків, які є, з-а визначенням видання, «сірою зоною», і Україною, бо ж ті утворення є такою собі, яка є правовою державою. Існування «таємної в'язниці» в Україні є порушенням численних міжнародних конвенцій і законів самої України.

Повертаючись до випадку Костянтина Безкоровайного, Liberation пише, що він був депутатом міської ради від комуністів у Костянтинівці – містечку, яке було центром проросійських бойовиків і регулярних підрозділів російського війська на північ від Донецька. Безкоровайного заарештували у листопаді 2014 року. Підписавши зізнання, що він хотів отруїти воду в міському водогоні, коли місто під контроль взяли українські військові, Безкоровайний зник аж доти, доки його не звільнили з «таємної в'язниці» у лютому 2016 року. Насамкінець статті, кореспондент французького часопису у Києві – Себастіан Ґобер повідомляє, що генпрокурор України запевнив міжнародні правоохоронні організації, що буде проведено розслідування щодо звинувачень у існуванні «таємних в'язниць» в Україні.

«Таємна в'язниця» в Україні»

Aмериканський cуспільно-політичний журнал Time друкує статтю «Чоловіка, який запустив найбільший у світі файлообмінний сайт, заарештували в Польщі». Журнал повідомляє, що сайт Kickass Torrents (абревіатура KAT) несе відповідальність за незаконне розповсюдження матеріалів із захищеними авторськими правами на більш ніж 1 мільярд доларів. Далі повідомляється, що Департамент юстиції США зараз здійснює кроки, спрямовані на екстрадицію з Польщі громадянина України Артема Вауліна, якого заарештували в Польщі. Вважається, що 30-річний українець несе відповідальність за керівництво сайтом Kickass Torrents, який американське видання визначає, як найпопулярніший у світі файлообмінний сайт.

Американський журнал пише, що Артема Вакуліна звинувачують у порушенні авторських прав, відмиванні грошей та недотриманні інших законів США. Федеральний суд американського міста Чикаго також вирішив накласти арешт на 7 доменних імен, пов’язаних із сайтом KAT, та банківський рахунок, який належить українцеві.

Журнал Time повідомляє, що більш ніж 50 мільйонів осіб щомісяця використовують сайт Kickass Torrents для обміну фільмами, телевізійними програмами, музикою, відеоіграми та комп'ютерним устаткуванням. Видання додає, що саме цей сайт, за даними помічника міністра юстиції США Леслі Колдвелл, несе повну відповідальність за нелегальне розповсюдження матеріалів, захищених авторськими правами на більш ніж 1 мільярд доларів. Арешт українця Артема Вауліна у Польщі, за словами Колдвелл, свідчить про те, що кіберзлочинці можуть тікати від правосуддя, але вони не можуть від нього сховатися.

«У Польщі заарештували чоловіка, який керує найбільшим у світі сайтом для обміну файлами»