Британські «податкові притулки» висмоктують соки з України (світова преса)

«Київ хоче, щоб замовкли гармати на сході України перед тим, як буде розглянуто можливість проведення виборів на підконтрольних бойовиками територіях» – Sueddeutsche Zeitung

Інтернет-видання Buzz Feed розповідає про заяву українських борців з корупцією про британські «податкові притулки», якими користуються корумповані українські посадовці. Одне з провідних періодичних видань Сполученого Королівства The Times пише про зв'язок президента України з компанією, яку звинувачують у відмиванні грошей. Найтиражованіший часопис Німеччини Sueddeutsche Zeitung розглядає шанси Мінських угод у світлі провалу берлінської зустрічі міністрів закордонних справ чотирьох країн. Американський часопис The Washington Post пише про оприлюдення українськими хакерами списку журналістів, які працюють у зоні бойових дій на сході України.

Інтернет-видання Buzz Feed оприлюднює матеріал «Українські активісти кажуть, що британські «податкові прихистки» висмоктують соки з їхньої країни». У підзаголовку повідомляється, що головний податківець України бере участь у антикорупційному саміті у Лондоні, попри те, що ведеться розслідування у справі про його фінансові оборудки. Група українських активістів закликає британського прем'єр-міністра Дейвіда Камерона закрити британські «податкові прихистки», заявляючи, що корумповані українські посадовці використовують податкову структуру Британії для того, щоб вивозити гроші з країни, що залишило громадський сектор та охорону здоров'я України банкрутами.

Видання повідомляє, що йдеться про Романа Насірова, якому загрожує кримінальна справа через те, що він не задекларував дві квартири у Лондоні, які він має у власності. Оприлюднення цієї інформації співпало у часі з проведенням міжнародного антикорупційного саміту у Лондоні, у роботі якого бере участь Насіров. Далі наводяться слова директора київського Центру протидії корупції Дарії Каленюк, яка каже, що просто надзвичайно здивована тим, наскільки легко посадовцям на зразок Насірова придбати нерухомість у Лондоні, але сховати все за якимись трастами або номінальними власниками.

У матеріалі додається, що прем'єр-міністр Дейвід Камерон оголосив на міжнародному антикорупційному саміті у Лондоні, що висувається пропозиція змусити всіх осіб, які нині мають нерухомість у Сполученому Королівтсві через оффшорні компанії, оприлюднити інформацію про свою особу. Далі повідомляється, що щороку з українського державного бюджету зникає більше ніж 12 мільярдів доларів внаслідок корупції. Це не лише завдає шкодить державним службам України, але й ставить під загрозу надання інвестицій. У лютому цього року МВФ застеріг Київ, що Україна стоїть перед ризиком втратити мільярди доларів фінансової допомоги, якщо не приборкає корупцію та не реформує державні компанії.

«Британські податкові прихистки висмоктують соки з України»

Британський часопис The Times містить статтю «Порошенка пов'язують з компанією, яку звинувачують у відмиванні грошей». У матеріалі йдеться, що президент України Петро Порошенко змушений відбиватися від нових звинувачень після того, як інформація з «панамських паперів» поєднала директора його кондитерської імперії з оффшорною компанією, яку звинувачують у відмиванні грошей. Ця інформація співпала у часі з прибуттям до Києва делегації МВФ з метою обговорити надання Києву майже 11 мільярдів доларів кредиту, які було заморожено після відставки міністра економіки попереднього уряду Айвараса Абромавичуса на знак протесту проти корупції в оточенні українського президента.

Британська газета пише, що останній виток інформації з джерел панамської фірми Mossack Fonseca вказує на те, що заступник директора кондитерської компанії Порошенка Roshen є власником оффшорної компанії Intraco Management. Видання додає, що сайт незалежних журналістських розслідувань висунув підозру, що компанія Intraco Management переказувала сотні тисяч доларів між кількома оффшорними рахунками через низку безвідсоткових позик. З цього джерела також випливає, що ця компанія платила за чартерні рейси президента Порошенка так само, як і оплачувала житло доньки українського депутата Ігоря Кононенка, який є близьким соратником Петра Порошенка.

The Times пише далі, що Зайцев визнав, що компанія перебуває у його власності, водночас жодним чином не прокоментував звинувачення у відмиванні грошей. Британський часопис додає, що компанія Roshen та Адміністрація президента також у жоден спосіб не коментували цієї ситуації, а депутат Кононенко заперечив будь-які зв'язки з компанією Intraco Management. Насамкінець статті видання нагадує, що схвалення дій президента Порошенка українцями впало до 17% у грудні минулого року, і на цей показник вплинуло і оприлюднення «панамських паперів», згідно з якими Порошенко не повідомив про власність оффшорної компанії, яку, як зазначає часопис, можливо було використано для ухиляння від сплати податків.

«Порошенка пов'язують з компанією, яку звинувачують у відмиванні грошей»

Найтиражованіший часопис Німеччини Sueddeutsche Zeitung публікує статтю «Попередження перед колапсом». У підзаголовку повідомляється, що міжнародні зусилля щодо вирішення конфлікту, який вирує на сході України, не приносять результатів. Берлін також побоюється провалу Мінських угод. Чергова зустріч міністрів закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини, яка відбулась цього тижня у Берліні, завершилась безрезультатно. Все це, на думку німецького видання, загрожує мирним угодам, які було підписано у Мінську. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр був доволі незадоволеним тим, що відбулося впродовж тригодинної зустрічі у Берліні. Видання пише, що все це свідчить про дедалі більше розлючення Москвою і Києвом з боку Берліна та Парижа.

Німецька газета продовжує, що попередження уряду Німеччини щодо можливого колапсу Мінських угод є також відповіддю на подальшу ізоляцію Німеччини у питанні подовження санкцій проти Росії. Відтоді як розпочався конфлікт на сході України, Берлін поставав мостом між прихильниками твердої лінії щодо Росії, які здебільшого походили зі Східної Європи, а також тими країнами ЄС, переважно з Південної Європи, які зі скепсисом ставились до санкцій проти Росії.

Sueddeutsche Zeitung наводить слова з німецьких дипломатичних джерел, які визначають ситуацію щодо ставлення до подовження санкцій проти Росії як найскладнішу за весь час. Для більшості країн Південної Європи Росіє не є великим супротивником, а радше як втраченим великим торговельним партнером.

Видання пише, що Київ мусить подати відповідні закони щодо проведення місцевих виборів на контрольованих бойовиками територіях перед тим, як буде узгоджено постійне припинення вогню. Київ, у свою чергу, хоче, щоб замовкли гармати на сході України перед тим, як буде розглянуто можливість проведення виборів на підконтрольних бойовиками територіях. Міністр Штайнмайєр вважає, що при цьому представники Берліна та Парижа постійно намагаються розгризти твердий горіх, що не може тривати вічно Щоб розв'язати цей вузол, як завершує німецький часопис, німецькі законодавці навіть допомогли підготувати чернетку законів про місцеві вибори у східній Україні. Але й це не допомогло вирішенню проблеми на берлінській зустрічі.

«Попередження перед колапсом»

Американське видання The Washington Post публікує статтю «Українські хакери оприлюднили список тисяч журналістів». Часопис повідомляє, що група українських хакерів вивісила в інтернеті список імен та контактних даних тисяч журналістів, які надсилали репортажі з утримуваних проросійськими бойовиками територій на сході України. Це, у свою чергу, породило побоювання щодо безпеки тих журналістів, багато хто з яких працює на міжнародні інормаційні організації. Хакери також повідомили, що здобули доступ до комп'ютерів проросійських сепаратистів, у яких було «зареєстровано» журналістів, які працюють у зоні конфлікту, і вважали за потрібне оприлюднити той список, тому що журналісти нібито співпрацювали з бойовиками.

Столичний американський часопис додає, що базований у Нью-Йорку Комітет захисту журналістів оприлюднив заяву із засудженням пубілкації списку журналістів, у якому 7 тисяч записів та даних про 4,5 тисячі журналістів, включно з номерами їхніх мобільних телефонів та адресами електронних пошт. Представники організації зазначають, що публікація приватних контактних даних журналістів ставить їх у небезпечне становище. Видання додає, що ГПУ заявила, що починає розслідування даних, здобутих хакерами. У листі, підписаному 40 українськими та закордонними журналістами, повідомляється, що деякі з тих, чиї імена були у списку, вже отримали мейли і дзвінки з погрозами. Часопис додає, що деякі українські політики вже закликають оголосити тих журналістів «ворогами України». У листі також ідеться про те, що бойовики затримали 80 журналістів на сході України, застосовуючи проти них тортури.

The Washington Post також повідомляє, що український політик Антон Геращенко привітав хакерів з оприлюдненням списку, зазначивши, що той список, до якого також включено імена 120 осіб, які працюють у відділі пропаганди проросійських сепаратистів, вказує на потребу України зробити щось більше, щоб протистояти пропаганді з боку Росії та її маріонеток. Американський часопис додає, що Геращенко закликав до запровадження контролю над телевізійним контентом, аби стати на заваді розповсюдженню інформації, яка може загрожувати суверенітету або територіальній цілісності України, а також суворіше контролювати процес акредитації закордонних журналістів, надто тих, що походять з Росії. Державний департамент США висловив занепокоєння з приводу дій українських хакерів.

«Українські хакери оприлюднили список тисяч журналістів»