Світова преса підбиває підсумки переговорів у «нормандському форматі» міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії у Берліні у середу. Є публікації про перехоплення українськими прикордонниками шедеврів світового живопису, котрі було викрадено з музею італійської Верони. І також пишуть про українську співачку Джамалу, яка в разі проходження до фіналу після півфіналу у четвер на пісенному конкурсі «Євробачення», дасть новий вимір фіналові, адже там будуть тоді і Україна, і Росія, яка вже вийшла у фінал конкурсу в Стокгольмі.
Агентство Reuters пише про підсумки переговорів «нормандської четвірки» на рівні міністрів закордонних справ у Берліні і, зокрема, про домовленості України та Росії щодо створення демілітаризованих зон і реалізації інших безпекових заходів на контрольованих проросійськими бойовиками територіях на сході України.
Але сторони не дійшли згоди щодо проведення місцевих виборів на Донбасі, зауважує агентство.
Reuters цитує голову німецької дипломатії Франка-Вальтера Штайнмаєра, який каже, що в разі втілення домовленостей берлінського раунду переговорів, це було б «великим кроком уперед» в реалізації Мінських угод в частині припинення вогню.
Зустріч тривала три години і також сторони домовились про обмін інформацією та припинення військових навчань уздовж лінії зіткнення.
Штайнмаєр зауважив, що сторонам не вдалося домовитись щодо виборів на окупованих територіях, але поступом було вже те, що Україна та Росія принаймні подали деякі конкретні плани, як можна вирішити питання про вибори.
«Найбільшою небезпекою було б поновлення ескалації конфлікту. Я вважаю, що сторони конфлікту хочуть бачити прогрес на переговорах. Лише це може відвернути поновлення насильства», – сказав німецький міністр.
Сайт американської телекомпанії NBC пише про операцію українських прикордонників, яким вдалося затримати картини, викрадені з музею італійської Верони.
Вартість робіт, серед яких є картини Рубенса, Тінторетто, Мантегни, становить 18,3 мільйона доларів.
Перехоплення 17 картин президент України Петро Порошенко назвав «прекрасною операцією» і додав, що це продемонструвало активні дії України у боротьбі з перемитництвом витворів мистецтва.
Українські прикордонники знайшли картини схованими в пластикових пакетах на маленькому острові на Дністрі на кордоні України та Молдови.
У статті мовиться, що картини було викрадено у листопаді минулого року з музею у Вероні трьома озброєними людьми в масках, які зайшли в музей, розташований в середньовічному замку, одразу після закриття – перед тим, як включили сигналізацію.
Слідчі проаналізували 4 тисячі годин відеозаписів та сотні телефонних дзвінків і було заарештовано 13 осіб – в Італії та Молдові, включно з охоронцем музею, який був тоді на чергуванні, та його братом-близнюком і його молдовською дружиною.
«Ми не лише зберегли світову цінність цих картин, але також підтвердили престиж України такими ефективними діями», – сказав президент Порошенко, оглядаючи врятовані шедеври живопису.
Сайт Британської телерадіомовної корпорації ВВС пише про українську кримськотатарську співачку Джамалу, яка виступає за Україну на цьогорічному пісенному конкурсі «Євробачення».
«Її пісня про Сталіна, Крим та звинувачення в етнічних читках дуже відрізняється від типової пісні на «Євробаченні», – йдеться в статті на сайті ВВС.
Кореспондент каже, що дивився виступ 32-річної Джамали в клубі «Атлас» у Києві, де її слухали молоді двадцяти- та тридцятирічні люди, що навіяло журналістові думку, що це є не та Україна, яка зазвичай фігурує в заголовках статей про корупцію та війну.
ВВС зазначає, що Джамалу було включено нещодавно до низки відео, підготовлених на замовлення британського уряду, під назвою «Наступне покоління» про групу сучасних талановитих людей, які б хотіли позбутися корупційної, непотичної традиції, з якою пов’язують урядування в Україні.
В статті також говориться про те, що, як виглядає, «Євробачення» хотіло обмежити політичний підтекст пісні Джамали «1944», заборонивши її прихильникам вимахувати кримськотатарськими прапорами під час її виступу.
Але потім організатори трохи послабили вимоги щодо прапорів.
«Однак, в першому півфіналі у вівторок увечері вірменська співачка Івета Мукучан була розкритикована за вимахування прапором Нагірного Карабаху – сепаратистського анклаву, який офіційно є частиною Азербайджану, але нині перебуває під контролем місцевих етнічних вірменських сил», – пише ВВС.
Насправді, веде далі кореспондент ВВС, будь-яка подія, де залучені Україна та Росія, має ще додатковий вимір.
«Російський виконавець пройшов до суботнього фіналу. Якщо Україна теж пройде – очікуйте на зворушливий поворот», – пише ВВС.