Економіка України переорієнтовується на Європу (світова преса)

«Ухил в бік Європи призвів до того, що нині частка імпорту й експорту з ЄС становить третину в українському балансі, порівняно з менш аніж чвертю у 2012 році»

Світова перса пише про поступову переорієнтацію української економіки на Євросоюз через запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Також є публікації про композицію співачки Джамали «1944», яка може не сподобатись Росії через сталінську депортацію кримських татар під час Другої світової війни. І видання також подають п’ять фактів, які треба знати про збірну України з футболу перед «Євро-2016».

Газета The New York Times вміщує статтю про те, як Україна користується зоною вільної торгівлі з ЄС після набуття чинності Угоди про асоціацію. Автор називає поступ України «ненадійним» або ж «хитким».

Кореспондент газети побував у Макачеві Закарпатської області і зрозумів, що багато з лиж, якими гірськолижники і любителі катання з гір користуються на трасах, виготовляються в Україні. Так само, як і ключок для хокею. Все через те, що тут відкрила своє виробництво відома австрійська компанія Fischer Sports.

Відколи у січні запрацювала Угода про вільну торгівлю між Україною та 28-ма країнами ЄС, витрати компанії були ще зменшені зняттям тарифів на обладнання та сировину, які завозяться в Україну, та на готову продукцію, яка йде на експорт з України.

І хоча зарплати на підприємстві порівняно невеликі – трохи більше ніж 300 доларів, – однак, пише видання, враховуючи невисокий рівень зарплат в Україні, робітники підприємства вважають роботу гарною.

«Європа є нашим майбутнім», – каже один з українських працівників підприємства.

Газета зауважує, що наразі незрозуміло, які вигоди дасть зона вільної торгівлі з ЄС регіонам України, які розташовані подалі від її західного кордону, адже населення України 44,4 мільйона людей, з яких п’ять мільйонів живуть на територіях, які підконтрольні Росії або проросійським бойовикам.

Але все ж явно помітні ознаки приходу іноземних інвесторів.

Так, французька компанія-виробник електрокабелів для автомобілів Nexans хоче інвестувати майже п’ять мільйонів доларів у фабрику неподалік від Львова, де працюватимуть 2000 робітників. Ще один завод цієї фірми вже працює в Україні.

Конкурент французької фірми, німецька Leoni, вже відкрила завод в Стрию, неподалік від Львова, і виготовлює електропроводку для найвідоміших автомобілебудівних компаній світу. А японський виробний запчастин до автомобілів Fujikura оголосив нещодавно про будівництво заводу, на якому працюватимуть 3000 українців.

«Економіка переорієнтовується на Європу», – каже газеті Вероніка Мовчан, економіст з дослідницької установи VoxUkraine у Києві.

Ухил в бік Європи призвів до того, що нині частка імпорту й експорту з ЄС становить третину в українському балансі, порівняно з менш аніж чвертю у 2012 році, пише газета.

Впливова британська газета The Daily Telegraph вміщує статтю під заголовком «Українська пісня Джамали на «Євробаченні» розпалює Росію».

Видання зауважує, що пісня Джамали є баладою про любов і втрату, яку Джамала виконує красивим сопрано. Джамала зробила свій перший співочий запас у дев’ятирічному віці, нагадує часопис.

«Адже коли Сюзанна Джамаладінова співатиме «1944» у завтрашньому півфіналі на Євробаченні, їй гарантований «нуль» принаймні від декого з членів журі», – зазначає газета.

32-річна джазова співачка Джамала виграла національний відбір з піснею про сталінську депортацію 240 тисяч кримських татар з Криму під час Другої світової війни.

«І хоча її пісня викликала гучні аплодисменти і перемогла п’ятьох інших фіналістів національного конкурсу, навряд чи вона сподобається Росії, для якої це не дуже тонкий натяк на її вторгнення до Криму два роки тому», – пише The Daily Telegraph.

Австралійське інтернетне видання tenplay.com.au наводить п’ять фактів про збірну України перед чемпіонатом Європи з футболу у Франції, який почнеться наступного місяця. Україна на «Євро-2016» гратиме в одній групі з командами Німеччини, Польщі та Північної Ірландії.

1. Україна потребує футбольних героїв

Видання зазначає, що Україна дала світові Андрія Шевченка, Анатолія Тимощука та Сергія Реброва, але нині потребує футбольних зірок. Україна змогла пробитися на чемпіонат світу з футболу аж в 2006 році, досягши чвертьфіналів. Вона була господарем «Євро-2012» разом з Польщею, але не вийшла з групи, поступившись Франції та Англії. На «Євро-2016» Україна потрапила через кваліфікаційний матчі зі Словенією – вперше з п’яти разів, пройшовши кваліфікаційний плей-офф.

2. Тимощук готується до 150-го виступу за збірну

Україну поведе за собою Анатолій Тимощук, який хотів би зіграти 150-й матч за збірну на «Євро-2016». Нині за його спиною 142 виступи за національну збірну. 37-річний Тимощук вперше зіграв у складі збірної у 2000 році. «Кожен матч за збірну дуже важливий для мене – це завжди новий суперник і новий виклик», – сказав Тимощук у 2010 році, зігравши сотий матч за збірну України.

3. Тертя в команді

Атмосфері всередині команди не сприятиме тертя між гравцями клубів-суперників – «Шахтаря» (Донецьк) та «Динамо» (Київ). Під час матчу в українській прем’єр-лізі у травні, динамівця Андрія Ярмоленка та гравця «Шахтаря» Тараса Степанка вигнали з поля, бо Степаненко побіг святкувати гол «Шахтаря» до динамівської трибуни і потім на полі була сутичка між гравцями.

4. Клуби хочуть Ярмоленка

Європейські клуби будуть придивлятися до Андрія Ярмоленка на «Євро-2016». Британські газети писали, що англійські клуби «Ліверпуль» та «Евертон» зацікавлені в Ярмоленку, який забив єдиний гол у товариському матчі України з Вельсом у березні. «Динамо» (Київ), за повідомленнями, сподівається отримати 30 мільйонів євро за гравця.

5. Ветеран Фоменко

Успіх на «Євро-2016» може допомогти Михайлу Фоменку стати головним тренером, який найдовше перебуває біля керма збірної від моменту здобуття Україною незалежності. «Традиційно, це нестабільна робота і Фоменко є 17-м тренером за увесь час», – зазначає видання. Фоменко тренує збірну з 2012 року. Нині Фоменко поступається Олегу Блохіну, який сумарно був тренером п’ять років під час двох каденцій. «Але у віці 67 років Фоменко, можливо, не захоче мати таку відповідальність довше», – пише видання.