Моніторингова місія з оцінки реагування на спалах поліомієліту в Україні закінчила роботу над оцінкою ситуації і заявила про завершення спалаху. Але експерти наголошують на необхідності продовження імунізації та усуненні проблем, що існують у програмах імунізації задля уникнення повторного спалаху. У МОЗ запевняють, що найближчим часом в Україну поставлять нову вакцину проти поліомієліту.
Передавання вірусу поліомієліту в Україні, швидше за все, припинилося. Про це під час прес-конференції в МОЗ заявив координатор оцінки реагування на спалах поліомієліту в Україні Патрік О'Коннор. Висновки по завершенню спалаху поліомієліту моніторингова місія міжнародних експертів зробила на основі шестимісячної оцінки ситуації в Україні.
«Напрацьовані висновки нашої місії є такими, що передача вірусу поліомієліту в Україні, ймовірніше за все, припинилась. Але при цьому команда експертів із оцінки занепокоєна тими прогалинами, які існують у програмах імунізації і епіднагляду України, які наражають Україну на ризик появи повторного спалаху», – сказав О'Коннор.
Your browser doesn’t support HTML5
Він також додав, що напрацювання у сфері боротьби з інфекційними хворобами можна підтримати лише у тому випадку, якщо в Україні буде повноцінна програма рутинної імунізації. За словами О’Коннора, команда експертів з оцінки підготувала рекомендації щодо імунізації, епіднагляду, комунікацій та політичних зобов’язань на високому рівні.
«Треба боротися з неправдивою інформацією про імунізацію та поширювати достовірну»
Між тим, для об’єднання зусиль батьків щодо подолання інфекційних захворювань в Україні створили громадську організацію «Батьки за вакцинацію».
Метою організації є навчання батьків, ознайомлення з календарем необхідних щеплень тощо, зазначає голова організації Тимофій Бадіков. Адже, за його словами, батьки дітей часто стикаються з викривленням інформації шляхом підміни понять, недостовірною інформацією, що стосується імунізації.
Дуже радий, що все більше батьків долучаються до активної співпраці. Напрямки нашої діяльності – надання достовірної інформаціїТимофій Бадіков
«Ми провели більше ніж десяток зустрічей з батьками у різних регіонах України, понад 600 батьків відвідали ці заходи, і я дуже радий, що все більше батьків долучаються до активної співпраці. Напрямки нашої діяльності – надання достовірної інформації, проведення просвітницьких заходів із батьками, лікарями, посилення національної програми імунізації, підготовка і донесення до органів влади пропозицій щодо планів закупівель вакцини тощо», – говорить Бадіков.
Він також додає, що в майбутньому організація хоче звести до мінімуму публікації з недостовірною інформацією щодо щеплень і докладе зусиль, щоб максимально очистити неправдиву інформацію, викладену в інтернеті.
Незабаром в Україні з’явиться нова вакцина проти поліомієліту – Перегінець
У свою чергу, заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Перегінець наголосив на необхідності удосконалення рутинної імунізації. Зокрема до України найближчим часом поставлять дві нові бівалентні вакцини проти поліомієліту.
«Станом на сьогодні в Україні зареєстровані дві нові бівалентні вакцини, які мають всі відповідні дозволи і реєстраційні посвідчення. Ми сподіваємося, що в найближчий тиждень-два ця вакцина буде поставлена в Україну. Вона буде використовуватися для рутинної імунізації», – зазначив Перегінець.
За словами заступника міністра, МОЗ вже передав дані щодо потреб в кількості вакцини до дитячого фонду UNICEF.
Про спалах поліомієліту в Україні стало відомо у серпні 2015 року. Загалом відбулося три раунди вакцинації проти недуги. У червні має відбутися засідання комісії із сертифікації ліквідації поліомієліту в європейському регіоні ВООЗ, де Україна доповідатиме про результати боротьби зі спалахом.