Уповноважена ОБЄС з питань свободи слова Дуня Міятович заявила про неприпустимість залякування журналістів у Криму. Так вона відреагувала на повідомлення про обшук, допит та висунення звинувачень в екстремізмі відомому кримському журналістові Миколі Семені. Також у заяві представника ОБСЄ згадано, що того самого дня залякування з боку державних органів зазнали ще і дві кримськотатарські фотожурналістки.
Your browser doesn’t support HTML5
У заяві представниці ОБСЄ з питань свободи слова Дуні Міятович мовиться, що залякування журналістів у Криму перетворилося у поширену практику.
Це недавнє затримання тільки показує нагальну необхідність зупинити довільну практику примушення до мовчання журналістів в КримуДуня Міятович
«Це недавнє затримання тільки показує нагальну необхідність зупинити довільну практику примушення до мовчання журналістів в Криму», – заявляє представниця ОБСЄ і нагадує, що крім Миколи Семени, після обшуків в їхніх будинках були затримані і відведені на допит дві відомі кримськотатарські журналістки – фотографи Леньяра Абібуллаєва та Руслана Люманова.
В інтерв’ю Радіо Свобода речник Дуні Міятович Ґуннар Вранґ говорить, що працювати в умовах залякування журналісти не можуть, тому представник ОБСЄ не міг мовчати.
В таких умовах нині в Криму журналісти не можуть займатися своєю професією вільно та безпечноҐуннар Вранґ
«Ми піднесли свій голос через затримання, обшуки та допити. А в таких умовах нині в Криму журналісти не можуть займатися своєю професією вільно та безпечно», – заявив речник Уповноваженої ОБСЄ з питань свободи преси.
Микола Семена є відомим кримським журналістом, який раніше співпрацював з поважними українськими виданнями – газетами «День» і «Дзеркало тижня», а також був колишнім кореспондентом московського видання «Известия». Нині він є пенсіонером. Вранці 19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста Поклонська не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семену. Його син Дмитро розповів, що під час обшуку силовики шукали підтвердження зв’язку з проектом Радіо Свобода, сайтом Крим.Реалії.
Речник представника ОБСЄ з питань свободи слова Дуні Міятович Ґуннар Вранґ говорить, що дії російської влади з моменту анексії Криму не залишають жодних сумнівів у тому, що відбувається «систематичне придушення свободи висловлення».
«Гадаю, що будь-хто, хто стежить за ситуацією в Криму протягом останніх двох років сказав би, що йдеться про систематичне придушення свободи висловлення» в Криму. І ці останні затримання лише підкреслюють гостроту проблеми», – говорить представник офісу ОБСЄ з питань свободи слова.
За даними міжнародних правозахисних організацій, після закриття українських та кримськотатарських ЗМІ та переслідування незалежних журналістів, у Криму не залишилося незалежних місцевих засобів масової інформації.
На цю ж тему:
Треба звертатись до ОБСЄ, Ради Європи і ООН, щоб захистити кримських журналістів – правозахисниця
Затриманий журналіст Семена на допиті спростовував, що є співробітником «Крим.Реалії» далі