Трамп взяв у свою виборчу команду політтехнолога Януковича (світова преса)

Сам Трамп в короткому телефонному інтерв’ю кореспондентові The New York Times на запитання про призначення Манафорта відповів: «Так, це правда»

Американська преса пише про те, що у виборчому штабі Дональда Трампа, який веде боротьбу за номінацію від Республіканської партії на президентських виборах у США, з’явився політтехнолог, який консультував раніше Віктора Януковича, колишнього президента України, який втік у Росію. Також активно пишуть про те, що Верховна Рада України дала згоду на звільнення президентом Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України. І видання New Europe пише про прагнення України залишитись важливою газовою транзитною країною у Європі, не зважаючи на спроби «Газпрому» обійти її територію, завдяки новим проектам.

Дональд Трамп, який веде боротьбу за номінацію від Республіканської партії на президентських виборах у США, що відбудуться наприкінці цього року, запросив до свого виборчого штабу політичного стратега Пола Манафорта, який раніше консультував Віктора Януковича, колишнього президента України, який втік у Росію.

Як пише газета The New York Times, Трамп звернувся за допомогою до Манафорта, щоб здобути підтримку делегатів на Республіканському з’їзді у Клівленді влітку, де й буде названо ім'я офіційного кандидата республіканців на президентських виборах. Манафорт є «стратегом-ветераном» республіканської політичної кухні, пише газета.

Сам Трамп в короткому телефонному інтерв’ю кореспондентові газети на запитання про призначення Манафорта відповів: «Так, це правда».

Манафорт, якому 66 років, один з небагатьох політтехнологів, які присутні в обох партіях, який має безпосередній досвід керівництва кампаніями у здобутті номінацій. Як молодий стратег-республіканець він у 1976 році був консультантом у президентській кампанії Джеральда Форда в його протистоянні з Рональдом Рейганом.

Також він згодом працював на Рейгана в 1980 році і відігравав провідні ролі під час Республіканських з’їздів 1988-го та 1996 року, працюючи на Джорджа Буша (старшого) та Боба Дойла відповідно.

Манафорт привернув до себе увагу останніми роками, пише газета, переважно працюючи міжнародним політичним консультантом, зокрема, коли був чільним радником колишнього президента України Віктора Януковича, якого усунули від влади в 2014 році, зазначає The New York Times.

Міжнародні ЗМІ активно пишуть про підтримку українським парламентом відставки генерального прокурора України Віктора Шокіна. Агентство Reuters розглядає Шокіна як перешкоду в боротьбі з корупцією в Україні.

Сполучені Штати неодноразово закликали до глибинної реформи Генеральної прокуратури України, яка, на думку борців з корупцією, відіграє ключову роль у прикритті корисливих інтересів та дозволяє процвітати корупційній практиці, зазначає агентство.

Reuters вказує, що за відставку Шокіна проголосувало 289 депутатів – цілком достатньо при мінімально необхідних 226 голосах.

А сайт англомовного каналу Ukraine Today пише про останнє рішення Шокіна перед затвердженням його відставки – він звільнив заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе. Формулювання причин звільнення – за «грубі порушення прокурорської етики».

Сакварелідзе, якого вважають реформаторськи налаштованим, також, крім посади заступника генерального прокурора, обіймав посаду прокурора Одеської області.

Видання New Europe пише про побоювання України, що російський «Газпром» може повністю обійти її територію під час свого транзиту газу. А також про сподівання України залишатися важливою транзитною енергетичною потугою.

Видання цитує директора дослідницького інституту про Міністерстві економічного розвитку та торгівлі Ігоря Манцурова, який каже, що за останні десять років можна помітити дуже рішучу політику Росії щодо зменшення обсягів газу, який прокачується територією України.

«Це тверде, суто політичне рішення Москви оминати Україну для посилення політичного та економічного тиску на нашу країну», – сказав експерт виданню.

New Europe нагадує, що російський газовий монополіст «Газпром» взагалі збирається припинити транзит газу територією України після 2019 року.

Але президент Єврокомісії Марош Шефчович неодноразово наголошував, що Україна повинна й надалі залишатися важливою транзитною державою для газових поставок з Росії до Європи.

Манцуров каже, що з економічної точки зору всі російські проекти є «безглуздими».

«Північний потік-1», «Північний потік-2», «Блакитний потік», «Південний потік» є занадто дорогими і ніколи не будуть заповнені газом більше ніж на дві третини їхньої потужності, порівняно з українською газотранспортною системою, яка вже існує», – сказав Манцуров виданню New Europe.