Американський журнал The National Interest аналізує тактику і стратегію ведення Путіним гібридної війни. Популярний іспанський часопис АВС пише про зустріч «нормандської четвірки» у Парижі та про певні розбіжності в її оцінках. Британська газета The Independent пише про рішення російського суду позбавити Надію Савченко останнього слова на «показовому судилищі» у Росії.
Американський журнал The National Interest опублікував статтю «Як програти гібридну війну Путіну?». Автор проводить паралелі між війною в Сирії, де триває хитке перемир'я, і війною в Україні, де також попри перемир'я надалі тривають обстріли. Обставини обох конфліктів надзвичайно відрізняються, зазначає він, проте засоби ведення гібридної війни Росією є дуже подібними. Інтервенція Росії в сирійський конфлікт є корисною, якщо поглянути на запеклі дебати, які точилися 2014-2015 року щодо того, як найкраще допомогти Україні з озброєєням. Сирійський конфлікт надає цікаві деталі, і, до певної міри, висновки аналітиків щодо постачання летальної зброї Києву.
Навіть неможливо припустити, що Сирія могла б бути для Москви важливішою у політичному чи стратегічному сенсі, ніж Україна, або, що для Росії значно легше надсилати війська для операцій на Близькому Сході, ніж підтримувати війну на своєму кордоні.
Але Росія вирішила «підтримувати» економічно, політично війни як у Сирії, так і в Україні. Російська інтервенція у Сирії навряд чи є успіхом для Кремля або легкою кампанією. Те саме стосується і України. Війна на два фронти – у Сирії і в Україні – показує, що Москва знає, як навчати, озброювати і консультувати своїх довірених осіб. Москва доклала неабияких зусиль, аби вишколити сепаратистські сили на Донбасі, перетворивши їх у мініатюрну версію російського війська, організованого у бригади та батальйони, з танковою та артилерійською міццю. Отож, виглядає так, що у Росії достатньо грошей та озброєння, аби підтримувати як сирійські проурядові сили, так і проросійських сепаратистів на Донбасі.
Видання The National Interest підсумовує, що США були достатньо обережними у підтримці України, працюючи у напрямку вишколу Збройних сил і Національної гвардії, постачаючи нелетальне військове озброєння. Всі ці зусилля, на думку журналу, можуть створити більш професійне і дієздатне військо в Україні, не виключаючи постачання озброєння. Тоді українські Збройні сили будуть у кращій позиції, аби інтегрувати у себе західне озброєння. Тривала налаштованість на просування інституційних змін в Україні і реформа Збройних сил – це найкраще з того, що може надати США Україні. Сирійський досвід показує, що рішення сконцентруватися на структурних реформах та допомозі Україні без постачання зброї є перемогою здорового глузду над емоціями.
«Ось так виглядатиме поразка у гібридній війні від Путіна»
Популярний іспанський часопис АВС публікує статтю «Росія, Франція та Німеччина узгодили з Україною проведення місцевих виборів до літа». Так звана «нормандська четвірка», водночас, вказує на те, що вибори на сході України можуть відбуватися лише за умов безпеки на територіях, де вони проводитимуться. У статті повідомляється, що міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро виступив після засідання міжнародної контактної групи у Парижі, після закінчення роботи зі своїми колегами з України, Франції, Німеччини та Росії, специфічно зазначивши, що ці вибори на утримуваних бойовиками територіях не можуть відбутися, якщо не буде забезпечено необхідних передумов, пов'язаних з безпекою проведення виборів. Метою зустрічі у Парижі, як зазначає іспанське видання, було обговорити низку заходів, які варто здійснити з метою консолідувати припинення вогню, поліпшити гуманітарну ситуацію і загалом безпеку на тих територіях, де планується проведення виборів.
АВС повідомляє, що голова французької дипломатії каже, що переговори у столиці Франції були кроком уперед у напрямку вирішення збройного конфлікту, який розпочався на сході Україні 2014 року. Французький міністр також визначив атмосферу зустрічі, як відверту і однозначну, додавши, що на цій зустрічі було висловлено досить безпосередні речі. Водночас, як підкреслює іспанський часопис, український колега французького міністра закордонних справ був менш задоволений тим, що відбулось на паризькій зустрічі, заявивши про брак поступу, і, зокрема, тим, що російська сторона не бажала обговорювати деякі питання, особливо в гуманітарній галузі.
Часопис зазначає, що Україна наголошує на тому, що вибори можуть відбуватися лише за умов гарантії безпеки для їхнього проведення. Тоді як Франція та Німеччина вважають, що поступ у виборчому напрямку допоможе знизити ескалацію насильства у зоні конфлікту. Французький міністр закордонних справ Еро, як додає видання, також відзначив, що звільнення усіх полонених має бути здійснено з початку березня до 30 квітня цього року, а гуманітарні організації мають мати безперешкодний доступ до територій, де проживає цивільне населення.
«Росія, Франція та Німеччина узгодили з Україною проведення місцевих виборів до літа»
Британське періодичне видання The Independent надрукувало матеріал «Українська криза: Росія не дала виступити з останнім словом українській льотчиці на судовому процесі». У підзаголовку повідомляється, що Надія Савченко відкидає всі звинувачення, висунуті проти неї у Росії. Часопис нагадує, що Надію Савченко, українську військову льотчицю, російський суд звинувачує у вбивстві російських журналістів під час боїв на сході України. Висувалися припущення, що українці таки дозволять виступити з останнім словом на судовому процесі проти неї, який називають «показовим судилищем». Натомість її позбавили слова, і українка заприсяглась розпочати сухе голодування як незгоду з тим, що їй не дали права на останнє слово у суді. Британське видання додає, що Савченко була прикро вражена цим рішенням російських суддів, попри те, що ще залишалось 90 хвилин її останнього дня перебування у суді.
Далі часопис наводить слова одного з адвокатів Надії Савченко, який каже, що нині головним завданням команди адвокатів залишається переконати Надію, не оголошувати сухого голодування, бо ж людина може прожити за умов цього страйку лише від трьох до п'яти днів. Нескорена українка, як пише британська газета, таким чином показала своє несприйняття російського суду, заявивши, що суд не хоче просто виголосити вирок 23-річного ув'язнення, а намагається впровадити у життя вирок, який ухвалила верхівка російської влади набагато раніше, ніж вирок суду.
The Independent пише, що вбрана у традиційну українську сукню, 34-річна Надія Савченко, яка є першою жінкою-військовим льотчиком в Україні, різко звинуватила російські органи влади у зловживаннях їхніми повноваженнями. Савченко заявила, як додає часопис, що вона є офіцером українського війська і має всі права захищати свою країну, а російський суд не має права її за це судити. Далі видання наводить слова адвоката Савченко Миколи Полозова, який у розмові з кореспондентом британського часопису сказав, що вирок щодо Надії було ухвалено не судом, а президентською адміністрацією у Кремлі, яка розмахувала цією справою, як зброєю на поталу російським політичним інтересам. Відтак не дивина, що Савченко визнали винною саме за наказом Кремля. Видання підсумовує, що Надія Савченко стала символом боротьби проти агресії Росії в Україні.
«Росія затуляє рота українській льотчиці»
На цю ж тему:
07.03.2016 07.03.2016 07.03.2016 03.03.2016 Надія Савченко: голодуватиму до повернення в Україну живою або мертвою Світова спільнота знову зажадала від керівництва Росії звільнити українську громадянку далі |