Найбільш тиражоване видання Німеччини Sueddeutsche Zeitung аналізує перспективи здійснення реформ в Україні. Британський часопис The Independent пише про розповсюдження епідемії «свинячого грипу» в Україні. Американська газета Chicago Tribune з’ясовує, наскільки потрібна побудова ще одного російського газопроводу до Європи в обхід України.
Найбільше періодичне видання Німеччини Sueddeutsche Zeitung опублікувало статтю «Терпець уривається», в підзаголовку якої зазначається, що «упродовж років велика частина населення України бореться з корупцією, кумівством та політичним хаосом. Досі це відбувалося без особливих успіхів. З російською агресією чи без неї через відсутність реформ Європа втрачає віру в Україну». Часопис далі згадує слова депутатки, лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, яка сказала, що проєвропейська коаліція ніколи не існувала в українському парламенті. Видання висуває припущення, що останні 2 роки Київ просто водив Європейський Союз за ніс, водночас уклавши Угоду про асоціацію з ЄС. «Правило кулаків» в українському парламенті німецька газета подає, як звичайний спосіб ведення політичних справ в Україні. До цього додаються гроші, кумівство та тиск. Через 10 років після Помаранчевої революції в Україні знов розвіюються сподівання на демократію та стабільність. Економіка України – на межі колапсу, корупція стає багатоголовою гідрою, судочинство зазнає тиску з боку приватних інтересів. З війною на сході, на додаток до усього, Україна виглядає, як держава, що не відбулася у центрі Європи.
Далі німецький часопис пише, що і Європа, і українці вже втомилися від хаосу в Україні. Надання багатомільярдної фінансової допомоги Києву, на думку видання, має бути здійснено лише за наявності реальних результатів проведення реформ. Відтак тиск на Київ з боку ЄС має посилити позиції реформаторів в українському керівництві. Саме здійснення реформ не є простим завданням у країні, в якій триває війна, а й мусить серйозно консолідуватися після десятиріч кумівства, олігархії та пародії на правосуддя. Альтернативи у цьому плані не існує для України.
Видання додає, що на відміну від багатьох пострадянських держав, де встановилися авторитарні режими, в Україні більшість населення, а не лише поодинокі дисиденти, бореться вже більше десятиріччя за свободу і поступ їхньої країни. І більшість українців, на думку часопису, хоче правової держави за європейським зразком. Президент Порошенко не має великої довіри ані у Європі, ані у власного населення, і якщо наступні місяці не принесуть успіху, він буде черговим президентом України, який зазнав краху.
«Упродовж років українці боролися з корупцією і політичним хаосом»
Британський часопис The Independent містить статтю з назвою «Спалах «свинячого грипу» в Україні призвів до смерті більш ніж 300 осіб, тоді як вірус сягає рівня епідемії у деяких регіонах».
Видання пише, що міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі закликав населення не панікувати, втім повідомляє про 3,8 мільйона випадків захворювання на грип та гострі респіраторні захворювання.
Британська гезета додає, що серед 313 підтверджених смертельних випадків було 5 дітей і 2 вагітні жінки. Ці показники перевищили відповідну статистику під час глобальної епідемії «свинячого грипу» 2009-2010 років. Часопис зазначає, що цей спалах захворювань відбувається на тлі бойових дій між українськими військами та проросійськими сепаратистами на сході України, і саме Донеччина є одним з регіонів, які вірус вразив найбільше.
The Independent додає, що Київ запровадив контроль за розповсюдженням вірусу в школах, медичних закладах і громадських установах ще місяць тому, а мер Києва Віталій Кличко визначив ці заходи як «превентивні». Часопис пише, що майже 17% населення столиці України були заражені вірусом, на відміну від 4% відсотків у Харкові. Найвищий рівень смертельних випадків зареєстровано на Одещині, у Києві, Черкасах, Донецьку та Львові.
«Свинячий грип вбив більш ніж 300 осіб в Україні»
Американське видання Chicago Tribune надрукувало статтю «Європа може обійтися без ще одного російського газопроводу». Чиказький часопис пише, що канцлер Німеччини Анґела Меркель часто зверталась до політиків у Європі з закликом поставити спільні інтереси вище особистих, і от нині, вирішуючи, чи прокладати газопровід з Росії до Німеччини, Меркель має шанс застосувати свої поради до самої себе. Газопровід «Північний потік-2» подвоїть газопостачання російського газу до Німеччини через Балтійське море. Меркель каже, що це – комерційний проект, тому не є її безпосередньою справою. Водночас, як додає американський часопис, цей проект містить мало комерційного сенсу. З кошторисом у 10 мільярдів євро, цей проект має збільшити газопостачання у той час, коли половина з нинішніх газопостачальних потужностей з Росії до ЄС не використовується на повну потужність.
Американське видання продовжує, що для Європи питання побудови нового газопроводу з Росії є суто політичним. Нинішній газопровід «Північний потік», збудований 2011 року в обхід України, свого часу було визначено, як «пакт Молотова-Ріббентропа» у газовій сфері. Але попри все газопровід таки збудували ще перед тим, як Росія анексувала український Крим, і надіслала своє військо до східної України. Тепер Росія намагається збільшити потужності «Північного потоку» перед тим, як спливе термін угоди між Україною та російським газовим монополістом «Газпромом» 2019 року. На той час, як пояснює часопис, «Газпром» зможе постачати газ до Європи в обхід України.
Chicago Tribune пояснює, що без прибутків від транзиту російського газу, Україна не зможе підтримувати свою мережу газопроводів радянського зразка, втрачаючи щороку до 2 мільярдів доларів. Україна також, за цих обставин, не зможе, у разі відімкнення Росією газопостачань до України, брати газ із російських постачань до Європи. Відтак, підсумовуючи, що проект «Північного потоку-2» буде надзвичайно вигідним для Німеччини, американське видання пише, що поставивши свої вузькі державні інтереси на перше місце, Меркель завдасть удару загальним європейським зусиллям щодо вирішення кризи сирійських біженців та підтримки подальших санкцій проти Росії, аж доки Росія не виведе свої танки і військо з України.
«Європа може цілком обійтися без ще одного російського газопроводу»