Гіркін розповів про розстріли у Слов’янську і Путіна

Російський полковник, колишній керівник диверсійної групи, екс-ватажок бойовиків на Донбасі Ігор Гіркін (Стрєлков) (ліворуч) та президент Росії Володимир Путін

Я впевнений, що до трибуналу не доїду, оскільки я забагато знав – російський полковник Ігор Гіркін

Російський кадровий офіцер, колишній керівник диверсійної групи, екс-ватажок бойовиків на Донбасі Ігор Гіркін (Стрєлков) з’явився у понад 40-хвилинному інтерв’ю на радіо «Комсомольская правда». Ведучі представили його як «героя» «русской весны», під командуванням якого бойовики «захищали» Слов’янськ Донецької області. Полковник Гіркін розповів про мрії створення «Новоросії» та як, згідно зі «сталінськими законами», він розбирався з мародерами у Слов’янську, розстрілюючи їх.

Позитивно-грайливий тон ведучих та дифірамби на адресу гостя – «людина-легенда», «герой русской весны» – так російські журналісти представили російського кадрового військового, ватажка бойовиків в українському Слов’янську Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

Розмову розпочали з юності Гіркіна, як він, будучи студентом 5-го курсу, поїхав у Придністров’я воювати за «російський народ і за Росію».

Стрєлков заявив, що наразі мріє про створення так званої «Новоросії» «від Харкова до Одеси», побудову «на території колишньої України російської держави, а бажано, приєднання всієї «Новоросії» до Росії», до якої згодом увійшла б і Білорусь.

Ігор Гіркін зазначає, що саме його загін зробив перші постріли у Слов’янську Донецької області, з чого і почалася війна на Донбасі.

Стрєлков каже, що не боїться трибуналу через воєнні злочині.

«Я впевнений, що, по-перше, я до нього (трибуналу – ред.) не доїду, оскільки, як то кажуть, я забагато знав. А по-друге, я спробую зробити все, щоб цього не сталося», – зауважив Гіркін.

Карикатура художника Сергія Захарова на російського полковника Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), який, на той час був так званим «міністром оборони» угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним. Донецьк, 2014 рік

Гіркін: доля окупованого Донбасу «вирішується у Москві»

Він зазначає, що до президента Росії Володимира Путіна ставиться «критично». «Але наразі альтернативи йому справді немає і коней на переправі не міняють», – заявляє Гіркін і додає, що якби Путін «не підтримував Донбас, його б уже не існувало». Зараз, за його словами, доля окупованого Донбасу «вирішується у Москві».

Анексію Криму Гіркін назвав несподіваною.

«Я не міг повірити навіть у страшному чи у гарному сні, що Крим буде приєднаний до Росії. Тому, коли ми йшли на Слов’янськ, ми були охоплені кримською ейфорією, перемогою, яка, хоча і за нашої участі, але стала для нас несподіваною», – зазначив Ігор Гіркін.

Говорячи про події у Слов’янську 2014 року, ведучий запитав Гіркіна, як він зупиняв мародерство.

У нас діяв військовий суд, було запроваджене законодавство 1941 року, яке запровадив Сталін. Було розстріляно за час мого перебування у Слов’янську четверо людей
Ігор Гіркін

«Розстрілами», – сказав Гіркін.

«У нас діяв військовий суд, законодавство 1941 року, яке запровадив Сталін. На основі цього законодавства ми судили, здійснювали суди, розстрілювали... Всього було розстріляно за час мого перебування у Слов’янську четверо людей», – говорить Стрєлков.

Ігор Гіркін (Стрєлков) – колишній так званий «міністр оборони» угруповання «ДНР», російський полковник із місцем прописки у Москві, який прибув на Донбас із Криму у квітні 2014 року. Українська влада пов’язує його із ГРУ Росії.

Гіркін зник у серпні 2014 року, коли «інформаційне агентство» угруповання «ДНР» повідомило, що він важко поранений. Однак уже наступного дня інший громадянин Росії Олександр Бородай, так званий «прем’єр-міністр» цього угруповання, що визнане в Україні терористичним, заявив про відставку Гіркіна.

У липні 2014 року, після 84 днів окупації, українські військові звільнили Слов’янськ від бойовиків.

Політична карикатура Олексія Кустовського