Відсутність корупції – головна вимога американських медиків, які у Львові безкоштовно оперують дітей з важкими травмами

(©Shutterstock)

У Львівську дитячу обласну лікарню приїхали американські медики, щоб допомогти дітям з важкими травмами

Львів – Десять років тому світ був вражений вчинком маленької дівчинки Насті Овчар, яка з вогню врятувала молодшу сестричку, а сама отримала 85% опіків. Дівчинку оперували і лікували американські медики бостонської лікарні Shriners. Медики цієї клініки цими днями у Львові обрали 147 діток з усієї України з важкими травмами і оперуватимуть їх разом з львівськими колегами. 8 грудня вони проведуть перші 10 операцій.

Your browser doesn’t support HTML5

Відсутність корупції – головна вимога американських медиків, які у Львові безкоштовно оперують дітей з важкими травмами

У Львівську дитячу обласну лікарню «Охматдит» приїхали шість лікарів і дві медсестри з трьох медичних закладів США. До них на огляд зголосились батьки 350 дітей з тяжкими побутовими травмами. Медики обрали 147 дітей з різних українських регіонів, зокрема дітлахів українських бійців, а також дітей із зони АТО, які отримали осколкові поранення.

Це велика справа і перевага – приїхати сюди і допомогти Україні у важку хвилину, допомогти дітям цієї країни
Геннадій Фузайлов

«Я думаю, що це велика справа і перевага – приїхати сюди і допомогти Україні у важку хвилину, допомогти дітям цієї країни. Ідея була така –спробувати напрацювати механізм співпраці, не гнатись за кількістю, а гнатись за якістю. За яким принципом вибирали? Розглядали кожну історію пацієнта, фотографії, кому можемо допомогти, старались нікому не відмовляти», – розповів ініціатор проекту, лікар бостонської лікарні Shriners Геннадій Фузайлов, який вже не один раз бував у Львові і рятує українських дітей з важкими травмами безкоштовно. Лікар родом з Узбекситану, лікарську освіту здобув у США.

Для батьків допомога американських медиків – дарунок

Більшість дітей, яких обрали медики, потребують пластичних операцій, які для батьків просто були нереальні. Сина Дмитра Колегіна з Миколаївської області – Дениса, покусав собака, майже знявши дитині скальп. «Я гуляв з дівчинкою і в неї у подвір’ї це сталося», розповідає хлопчик.

Рідні і друзі збирали гроші, щоб допомогти родині врятувати дитину. Запрошення приїхати на огляд до американських фахівців для сім’ї стало дарунком долі. «Лікарі кажуть еспандери (спеціальний еластичний балончик – ред.) вживлятимуть, весь процес буде до трьох місяців».

Денис Колегін очікує на операцію

Отримала шанс відновити рухи руками, виправити шрами від опіків на обличчі та шиї також 18- річна Оксана з Рівненщини. Дівчинка отримала 40% опіків у 2004 році. «Я полізла до сірників і вони спалахнули. Я лежала у різних лікарнях, робили мені операції, була в реанімації. Я сподіваюсь, що все буде добре зараз після операції», – каже Оксана.

«Нам подзвонили, щоб ми приїхали на консультацію. Вона просила Бога, щоб потрапити сюди. У мене двоє студентів, я сама їх виховую, два року тому помер чоловік. Дуже складно», – говорить крізь сльози мама Оксани, Тетяна.

Не змогли б оплатити пластичну операцію для прийомного сина Іванка і чернівчани. «Це сталося у тій сім’ї, коли був з рідною мамою, був на сільській печі, звідки впав в окріп, миска стояла внизу. Йому було близько трьох років. Одяг у лікарні зняли зі шкірою. Після цього випадку, ми трьох дітей з цієї родини взяли у прийомну сім’ю до себе. Нам дають надію, що вушко йому виправлять, вживлять еспандери під шкіру, щоб волосся мав», – каже батько Віктор Мораро.

Іванко з Чернівців отримав шанс на зцілення

10 операцій за день

Щодня американські медики разом із колегами з трьох львівських шпиталів оперуватимуть 10 дітей, з сьомої години ранку до 17-ої. Далі огляд наступних пацієнтів і підготовка до чергових операцій. Цього тижня прооперують 40 дітей. Кількох повезуть на лікування у США, зокрема дитину зі складним сколіозом. Протягом восьми місяців американські медики завдяки допомозі різних організацій, відправили у Львів близько двох з половиною тонн медикаментів та інструментів, необхідних для операцій.

Були побоювання в американських медиків, що хтось з українських лікарів захоче взяти з батьків гроші
Микола Кулеба

«Однією з умов приїзду лікарів, як сказав Геннадій Фузайлов, щоб не було корупції. Були побоювання в американських медиків, що хтось з українських лікарів захоче взяти з батьків гроші», – зауважив Радіо Свобода Микола Кулеба, уповноважений президента України з прав дитини.

«Всі пацієнти попереджені і знають, що операції – безкоштовні. Ми приїхали сюди не наживатись, ми всі це робимо поза нашими звичними обов’язками, як волонтери», – говорить Геннадій Фузайлов.

Згідно з офіційною статистикою, щороку в Україні в середньому травмується близько 270 тисяч дітей, з них 170 тисяч це побутові травми. 200 дітлахів вмирає через невчасну чи неякісну медичну допомогу, через травми несумісні із життям. Тому співпраця з американськими колегами підвищить фаховий рівень львівських медиків, а діти отримали надію на цілковите одужання.