США поставлять Києву радари, які змінять хід війни на Донбасі (світова преса)

(©Shutterstock)

«Навіть єдина запущена ракета чи реактивний снаряд дадуть змогу радару виявити точне місце, звідки вівся вогонь»

Видання Business Insider пише про плани США забезпечити Україну надсучасними радарами, які значно допоможуть українському війську і можуть змінити плин подій на Сході України, де українським силам протистоять проросійські сепаратисти та регулярні російські війська. Газета The Wall Street Journal вмістила статтю про домовленість між Україною та сепаратистами про відведення озброєнь калібром менше від 100 міліметрів на Донбасі. Тим часом англомовна газета Kyiv Post пише про дві важливі економічні новини для Києва: розширення торгівлі з Китаєм та домовленість про газозабезпечення протягом зимового опалювального сезону.

США забезпечать Україну радіолокаційною технікою, яка може кардинально вплинути на розвиток подій на Сході України, пише видання Business Insider.

Президент США Барак Обама погодився надати українській армії 20 мільйонів доларів на радіолокаційну систему Q36, поставок якої так довго домагалася Україна. Ці радари є мобільними і можуть моментально вирахувати точку обстрілу ворогом позицій, звідки саме вівся вогонь. Радар може миттєво виявляти точку запуску звичайних ракет в радіусі 18 кілометрів і реактивних ракет у радіусі 24 кілометрів.

Видання цитує Адріана Каратницього з Атлантичної ради США, який каже, що «ще більш важливим чинником є здатність радару точно визначити місце ворожої артилерії та систем ракетного вогню лише після одного пострілу».

Каратницький вважає, що радари можуть «змінити розстановку сили» на користь української армії. Як він зауважує, 75 відсотків жертв серед українських військових стаються саме внаслідок артилерійських та ракетних обстрілів їхніх позицій.

«Радар може відвернути майбутні обстріли з боку сепаратистів, оскільки навіть єдина запущена ракета чи реактивний снаряд виявлять точне місце, звідки вівся вогонь. Коли ж сепаратисти вестимуть обстріл, а (українці) вже матимуть радари, тоді українці зможуть швидко й ефективно дати відповідь вогнем», – пише видання.

Як зауважує Каратницький, цих нових радарів буде недостатньо для стримування повномасштабного наступу в разі, якщо Росія вирішить піти на подальшу ескалацію конфлікту. Але радари все ж зможуть обмежити наступальну здатність сепаратистів разом із їхньої здатністю набувати нові території.


Американська газета The Wall Street Journal пише про досягнення угоди між Україною та підтримуваними Росією сепаратистами щодо відведення озброєнь калібром менше від 100 міліметрів.

Угоди було досягнуто пізно увечері у вівторок в Мінську про відведення озброєнь меншого калібру на 15 кілометрів із кожного боку від лінії розмежування.

«Це буде ще одним кроком до втілення мирної угоди, підписаної в тому самому місті у лютому, яка започаткувала перемир’я і відведення важких озброєнь», – зазначає газета.

Бойові дії на Донбасі вщухли останніми тижнями на тлі посилення російської військової кампанії в Сирії.

Обидві сторони, а також міжнародна спільнота привітали дотримання режиму припинення вогню, а раніше всі спроби зупинити бойові дії на Сході України не були успішними, нагадує видання.

Газета цитує голову спостережницької місії ОБСЄ в Україні Етругула Апакана, який, привітавши угоду, заявив: «Маю надію, що це є корок до миру, нормалізації та стабілізації».

А український військовий речник Владислав Селезньов заявив, що уряд України зацікавлений в подальшій деескалації конфлікту на Сході.

«Але ми чітко розуміємо, що війна лише тоді закінчиться, коли всі пункти Мінської угоди будуть виконані, включно з поверненням контролю над українсько-російським кордоном», – сказав Селезньов.


Україна розширює торгівлю з Китаєм і вирішує проблему газопостачання, пише київська англомовна газета Kyiv Post.

Вісімнадцять українських компаній отримали доступ до китайського ринку молочних продуктів. Це важливо і для перспективи диверсифікації ринків, і для побудови українського експортного потенціалу, вважає прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Він також заявив, що олігархи більше не контролюють ринок газопостачання в Україні. «Ми досягли прогресу в переговорах із Російською Федерацією щодо нових домовленостей про поставки газу», – сказав голова уряду про угоду, яка гарантуватиме поставки газу під час наступного опалювального сезону.

За словами Яценюка, Україні треба 1,3 мільярда доларів на газопостачання цієї зими.

Газета, пишучи про розширення доступу українських компаній на продовольчому ринку Китаю, зазначає, що на Росію припадає 14 відсотків товарообігу України, а на Китай наразі дев’ять.

«Нові ринки є надзвичайно важливими для України. Це є визнанням наших зусиль щодо модернізації нашої промисловості», – заявив Яценюк, маючи на увазі перспективність для України китайського ринку.