Київ – Якщо за позбавленням імунітету та затриманням депутата фракції «Радикальної партії» Ігоря Мосійчука не буде наступних подань з боку Генпрокуратури, то очевидним стане політичне, а не антикорупційне підґрунтя його викриття, зазначають депутати. Крім того, в неофіційних коментарях парламентарі визнають, що депутат Ігор Мосійчук аж ніяк не винахідник таких корупційних діянь, які йому інкримінує Генпрокуратура.
Your browser doesn’t support HTML5
Кількох годин вистачило для того, аби генпрокурор оприлюднив відеоматеріали щодо народного депутата Ігоря Мосійчука, парламент зняв з нього недоторканність та дав згоду на арешт, а відтак сам депутат був затриманий прямо у Верховній Раді. Навіть фракція «Радикальної партії» підтримала розгляд питання щодо зняття недоторканності зі свого колеги. Утім, невдовзі Олег Ляшко звинуватив президента Петра Порошенка в політичній розправі над опозицією.
Після виходу з більшості у фракції «Радикальної партії» склалася непроста ситуація. Тож, з огляду на корупційний скандал суперечки можуть посилитися, що може призвести до розколу фракції.
Чому не вийшло із Клюєвим? – дорікають генпрокурору
Генпрокуратура засвідчила, що може працювати не лише швидко, ефектно та ефективно. Тож, депутати без вагань дали згоду на притягнення до відповідальності свого колеги. Проте багато невдоволених, що подібним чином правоохоронці не спромоглися затримати депутата Сергія Клюєва, який після подання Генпрокуратури зумів виїхати за межі України.
Хочеться, щоби така практика використовувалися на сто відсотківБорислав Береза
«Хочеться, щоби така практика використовувалися на сто відсотків», – наголошує член парламентського комітету з питань запобігання та боротьби з корупцією позафракційний Борислав Береза.
Інший член антикорупційного комітету, позафракційний Дмитро Добродомов вважає цей випадок позитивним прикладом боротьби з корупцією. Проте, якщо після цього не буде наступних подань проти корупціонерів, то стане зрозуміло: йдеться насамперед про політичні мотиви переслідування депутата-радикала.
А що, в уряді все добре? Чи немає розкрадань на державних підприємствах?Дмитро Добродомов
«Чекаємо нових бравих і результативних дій. А що, в уряді все добре? Чи немає розкрадань на державних підприємствах? Якщо на цьому усе зупиниться, то більшу роль зіграв політичний підтекст, хоча й фактично доведений», – зазначає він.
У приватних розмовах чинні та колишні депутати визнають, що подібну практику корупційного лобіювання інтересів вигадав аж ніяк не Ігор Мосійчук, просто досвідченіші депутати навчилися діяти обережніше. А розцінки на подібні послуги ніколи не були великим секретом. Крім того, за словами депутатів, на їхній розгляд потрапляє чимало законопроектів, які містять корупційну складову.
17 вересня у Верховній Раді генеральний прокурор продемонстрував відео, на якому народний депутат Ігор Мосійчук нібито обіцяє іншій особі взамін на сто тисяч гривень сприяння у видобутку на кар’єрі.
Як зазначено на Facbook-сторінці Ігоря Мосійчука, йому пред’явили підозру в отриманні неправомірної вигоди, а також шість випадків протидії правоохоронцям та судам у справах захисту політв’язнів. За його словами, звинувачення в отриманні неправомірної вигоди сфабриковані для прикриття політичної розправи.
На цю ж тему:
Народного депутата Мосійчука затримали у стінах Верховної Ради
На засіданні Верховної Ради генпрокурор продемонстрував відео, на якому, як виглядає, Ігор Мосійчук отримує хабар в обсязі 100 тисяч гривень далі
Верховна Рада дала згоду на арешт народного депутата Мосійчука
Генпрокурор продемонстрував депутатам відео, на якому Ігор Мосійчук нібито домовляється про хабар у щонайменше 100 тисяч гривень і отримує його далі