Парламентський комітет із питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендував Верховній Раді висловити недовіру генпрокурору України Віктору Шокіну. Таке рішення на своєму засіданні, 15 липня, члени комітету підтримали 9 голосами із 13. Крім того, депутати з комітету одностайно вимагають від Шокіна звільнити двох скандальних заступників: Володимира Гузиря і Юрія Столярчука, а також прийти зі звітом у Верховну Раду.
Your browser doesn’t support HTML5
На засідання антикорупційного комітету не з’явився ні генпрокурор Віктор Шокін, ні його запрошений заступник Володимир Гузир.
«Пан Шокін надіслав нам листа про те, що просить врахувати надмірну завантаженість у зв’язку з останніми подіями в державі, зокрема необхідність тримати під особистим контролем розслідування подій, що мали місце у Мукачеві. Участь Гузиря неможлива, бо він перебуває у плановій черговій відпустці», – зачитав причини відсутності голова комітету, депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв.
Натомість ще раз розповісти про деталі конфлікту прийшли інші два заступники генпрокурора: Віктор Касько та Давид Сакварелідзе.
«Ви знаєте, що в Генпрокуратурі було створено два підрозділи, які відповідають за розслідування злочинів, вчинених самими працівниками прокуратури. Спільно з СБУ була проведена дуже вдала операція, під час якої було затримано двох високопоставлених працівників прокуратури, які підозрюються, зокрема, у хабарництві (Йдеться про обшук та затримання заступника глави слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, в яких знайшли близько 500 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова та холодну зброю, багато ювелірних виробів і 39 пакетів з діамантами – ред.) Проте, відразу як почалося це слідство, в той же день було порушено кримінальну справу за фактом нібито незаконного захоплення державної будівлі, тобто про вчинення злочину самими працівниками цього підрозділу», – нагадав хронологію подій Віктор Касько.
Your browser doesn’t support HTML5
Ця історія дуже швидко вийшла за межі прокуратури, її підхопили ЗМІ і громадськість. Галас, крім того, зчинили депутати від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм та Сергій Лещенко. Тож після цього та за втручання президента (14 липня зустрічався у своїй адміністрації з Шокіним та Сакварелідзе – ред.), кримінальне провадження щодо слідчих закрили.
«Шокін затребував цю справу і фактично сам своїм указом сказав її закрити», –підтвердив Сакварелідзе.
Конфлікт не з Шокіним, а з заступниками – Касько
На запитання членів комітету, чи вважають заступники Генпрокурора після цієї історії можливим залишатись на посаді, якщо їхнім керівником залишиться пан Шокін, Віктор Касько відповів: «В мене немає конфлікту з генеральним прокурором. Він особисто не здійснював жодного тиску на мене, слідчих чи процесуальних керівників. Але ці дії здійснювали два заступники. В мене є з ними конфлікт і цей конфлікт не вирішений».
Відтак, трохи порадившись щодо формулювання, антикорупційний комітет вирішив звернутися до Віктора Шокіна з вимогою звільнити цих заступників (Гузиря та Столярчука), а ще обох прокурорів-«хабарників» (Олександра Корнійця, Володимира Шапакіна) і працівників прокуратури, відповідальних за порушення кримінальної справи щодо слідчих у цій справі.
Крім того, члени комітету доповнили своє рішення вимогою провести службове розслідування про перешкоджання діяльності прокурорів та найголовніше: рекомендацією Верховній Раді висловити недовіру Віктору Шокіну (а це рівноцінно відставці). Заслухати генпрокурора парламентарі хочуть не пізніше від 17 липня. У Верховній Раді для його відставки вже зібрали 99 підписів зі 150 необхідних.
Your browser doesn’t support HTML5