Протестувальники залишаються на вулицях Єревана. Вранці 25 червня кореспондент вірменської служби Радіо Свобода Саркіз Арутюнян нарахував близько тисячі людей. Вони «сидять і чекають» на скасування рішення про підвищення тарифів на електроенергію, розповідає журналіст і додає, що наразі немає жодної інформації про те, чи готують протестувальники своїх представників у переговорну групу для зустрічі з владою. Тим часом президент Вірменії Серж Сарґсян перебуває з робочим візитом у Бельгії.
Your browser doesn’t support HTML5
Близько тисячі протестувальників залишилися на ніч у центрі вірменської столиці Єревана, продовжуючи акцію протесту проти підвищення тарифів на електроенергію в країні. Як повідомляє кореспондент вірменської служби Радіо Свобода Саркіз Арутюнян, протестувальники не намагаються, як на початку акції, прорватися до так званого «урядового кварталу», де розміщені головні державні будівлі, зокрема і президентський палац.
(Трансляція Вірменської редакції Радіо Свобода)
Крім того, кількість поліцейських в центрі Єревана дещо зменшилася. У поліції пообіцяли не застосовувати жодних агресивних дій щодо активістів, поки акція проходить мирно.
На вулицях Єревану залишається близько однієї тисячі людей. Але надвечір, я майже впевнений, що в кілька разів ця цифра збільшитьсяСаркіз Арутюнян
«Зараз акція протесту в Єревані продовжується. Ніч минула без ексцесів. Активісти, які зібралися у столиці Вірменії, чекають зміни рішення влади щодо підвищення тарифів. Зараз барикади не будують. На вулицях Єревану, на мій погляд, залишається близько однієї тисячі людей. Але надвечір, я майже впевнений, що в кілька разів ця цифра збільшиться. Дуже мало поліцейських. Акція протесту відбувається на проспекті Баграмяна, на цій же вулиці розташовані будівля парламенту, будівля Адміністрації президента, і будівля Конституційного суду», – розповідає журналіст.
Кореспондент Радіо Свобода повідомляє, що напередодні до активістів у Єревані прибули протестувальники з інших міст країни і в результаті мітинг 24 червня став найбільшим за весь період протестів у країні. В інших містах Вірменії, за його словами, теж акції протесту тривають.
«Немає ніяких переговорів»
Наразі жодної інформації про те, чи готують протестувальники своїх представників у переговорну групу для зустрічі з президентом Сержом Саргсяном чи іншими представниками влади немає.
«Немає ніяких переговорів. Справа в тому, що мітингувальники просто чекають. Просто сидять і чекають. Дуже багато є інформації у вірменській пресі про те, що зараз влада в процесі ухвалення рішення про зміну попереднього рішення про підвищення тарифу на електрику. Є інформація, що уже понад добу влада думає, як змінити попереднє рішення».
Тим часом президент Вірменії Серж Сарґсян 25 червня перебуває із робочим візитом у Бельгії, де візьме участь в саміті Європейської народної партії.
23 червня удосвіта поліція розігнала за допомогою водометів мітинг, який розпочався в понеділок з ініціативи руху «Ні грабунку». Демонстранти протестували проти підвищення тарифів на електроенергію у Вірменії на 16% з 1 серпня.
Your browser doesn’t support HTML5
За даними правозахисників, всього поліція Єревана затримала 237 демонстрантів, ще 12-ох – в місті Гюмрі. Серед затриманих силовиками були і журналісти, зокрема з вірменської служби Радіо Свобода. В міжнародній правозахисній організації Amnesty International заявили: заяви про цілеспрямоване переслідування поліцією журналістів спонукають до тривожних висновків про свободу слова і теж потребують розслідування. Поліція Єревана вибачилася за свої дії щодо працівників ЗМІ і пообіцяла відшкодування матеріальних збитків через пошкоджену техніку.
Your browser doesn’t support HTML5
На цю ж тему:
ЗМІ Росії підводять протести у Єревані під український сценарій – вірменський політолог
Протести у Єревані можуть поширитися на інші регіони країни – Манвел Сарґсян далі
Після насильницького розгону у Єревані вийшло ще більше протестувальників – очевидець
«Люди стоять, сидять – перед ними поліцейські. Побудована вже барикада на одній із центральних вулиць Єревану» далі
У Вірменії протестують проти підвищення тарифів через корупцію у російській компанії
«Електричні мережі Вірменії», які належать російські «Інтер РАО», заборгувало 250 мільйонів доларів далі