Повна блокада Донбасу є необхідною для порятунку України, запевняють аналітики, про що повідомляє журналіст Kyiv Post. Тим часом, Канада переймається, що її військова тренувальна місія, яка поїде в Україну цього літа, може ненароком допомогти «неонацистським групам», пише журналіст National Post. А дослідник київського Інституту євроатлантичної співпраці Андреас Умланд поділився власним баченням порятунку України.
Повна блокада Донбасу є необхідною для порятунку України, запевняють аналітики, про що повідомляє журналіст української англомовної газети Kyiv Post Елісон Куінн.
«Якщо ваша рука заражена гангреною, ви маєте її ампутувати, щоби врятувати решту тіла. Ситуація, насправді, не відрізняється», – розповів журналісту голова Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.
«Так, на окупованих територіях все ще можуть бути звичайні мешканці, але території окуповані, і йде війна, хоча й не офіційно. Блокада потрібна, щоб запобігти поширенню ненависті, яку Росія розповсюджує на окупованих територіях. Якщо блокади не буде, невдовзі ми матимемо те, що наразі маємо у Донецьку та Луганську, у Харкові, Дніпропетровську та інших регіонах», – додав він.
З іншого боку, Володимир Фесенко з центру політичних досліджень «Пента» сказав, що термін «блокада» є занадто сильним.
«Їм треба знайти баланс між повною блокадою та припиненням усіх відносин і свого роду мирним співіснуванням. Із Донбасом, однак, я думаю, буде щось посередині. До запровадження повного припинення вогню блокада буде повною з обмеженням на перевезення товарів. Ідея того, що Україна відмовляється від своїх людей, є пропагандою. Україна не від кого не відмовляється, це просто реальність війни. Донбас зруйнований, Україна не може контролювати власну територію, так чому вона має бути зобов’язаною піклуватися про ці регіони?» – сказав Фесенко в інтерв’ю Kyiv Post.
Kyiv Post: «Дехто вважає повну блокаду Україною найкращим виходом із кризи»
Канада переймається, що її військова тренувальна місія, яка поїде до України цього літа, може ненароком допомогти «неонацистським групам», пише журналіст канадської газети National Post Дейвід Паґліз.
«Міністр оборони Канади Джейсон Кенні визнав у квітні, що канадські військові керівники обговорювали те, як уникнути тренування екстремістів під час української місії. Він сказав, що канадські солдати не будуть тренувати добровольців, а лише Національну гвардію України та її армію», – пише журналіст.
Тим не менш, канадські політики зазначають, що полк «Азов», який часто звинувачують у прихильності до неонацистської ідеології, тепер є частиною Нацгвардії.
Прес-секретар Департаменту національної оборони Канади Ешлі Лемір вже заявила, що їх запевнили у тому, що серед військових, яких тренуватимуть канадійці, не буде членів «Азову».
Уряд Канади заявив, що близько 200 їхніх військових тренуватимуть українців влітку цього року.
National Post: «Переживання щодо того, як канадська тренувальна місія в Україні може ненароком допомогти неонацистським групам»
Практичний шлях врятувати Україну пропонує дослідник київського Інституту євроатлантичної співпраці Андреас Умланд на сторінках американського аналітичного центру Atlantic Council.
Стимулювання української економіки є ключовим завданням реформ, які сьогодні запроваджує Київ. Однак для покращення економічної ситуації є важлива передумова – довіра інвесторів, пише він. За словами Умланда, стратегія російського президента Володимира Путіна частково полягає у тому, щоб позбавити Україну здатності гарантувати фізичний і правовий захист для приватної власності та соціальної стабільності.
«Захід не може принципово вирішити цю проблему для Києва. Однак, він може частково допомогти, заснувавши гарантійний фонд, який страхував би прямі інвестиції від політичних ризиків», – пише Умланд.
Він вважає, що ЄС мав би також бути зацікавлений у безпеці іноземних інвестицій в Україні. Адже без грошового вливання потік нелегальних іммігрантів із України до Європи лише збільшиться, а сама країна залежатиме від західної фінансової підтримки ще багато років, пише експерт.
Тоді Київ не мав би виправдань відкладати запровадження необхідних реформ. «Тоді від українського уряду залежало б створення належних умов для залучення іноземних інвесторів», – підсумовує Андреас Умланд.