Київ – Немає приводу для паніки щодо наявності у повітрі шкідливих речовин через загоряння резервуарів з пальним поблизу Києва, заявляють у Державній службі з надзвичайних ситуацій. Натомість за даними київської влади забруднення повітря в столиці перевищує норму в 6 разів, тоді як стандартний показник забруднення у спекотні дні перевищує норму лише у 2-3 рази. У столичній мерії запевняють, що вжили заходів, аби зменшити забруднення повітря та обіцяють не допустити забруднених продуктів на столичні ринки.
Your browser doesn’t support HTML5
За даними Київської облдержадміністрації, станом на 10 червня кількість викидів небезпечних речовин у повітря неподалік від зони пожежі у Васильківському районі не перевищували норму. За словами голови Київської облдержадміністрації Володимира Шандри, загрози для населення зараз немає.
У свою чергу, за даними столичної влади, і без пожежі на базі нафтопродуктів забруднення повітря у Києві перевищувало норму в 1,5-2 рази. Натомість зараз забруднення повітря місцями збільшилося у шість разів. Найгірша ситуація у Голосіївському районі столиці.
«Менше гуляти і частіше робити вологі прибирання»
Столична влада запевняє, що вжила заходів, аби зменшити забруднення.
Київською міською держадміністрацію вжито заходів щодо зниження шкідливих речовин в нижньому шарі атмосфері. Це стосується миття й обробки водою вулиць. Уже діє заборона щодо входу великого вантажного автотранспортуОлег Рубан
«Відповідно до наших пропозицій, Київською міською держадміністрацію вжито заходів щодо зниження шкідливих речовин в нижньому шарі атмосфері. По-перше, це стосується миття й обробки водою вулиць. По-друге, уже діє заборона щодо входу великого вантажного автотранспорту, який є основним джерелом забруднення», – каже головний державний санітарний лікар Києва Олег Рубан.
Утім, киянам все одно радять обмежити перебування на вулиці, особливо – дітей та хворих на легеневі та серцево-судинні хвороби.
Треба обмежити тривалість перебування на вулиці для діток: вранці і в найбільш спекотні часиМихайло Радуцький
«Треба обмежити тривалість перебування на вулиці для діток: вранці і в найбільш спекотні часи. Треба також частіше, ніж зазвичай, проводити вологе прибирання осель. Моя пропозиція – вранці і ввечері це робити: зайвим не буде. На робочих місцях – так само – бо не лише в оселях, а й в офісах кияни перебувають», – каже заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло Радуцький.
Разом з цим, представники столичної влади не пов’язують збільшення забруднення повітря виключно із пожежею на базі нафтопродуктів у Васильківському районі. Адже спекотна погода загалом негативно впливає на ситуацію. Також київська влада обіцяє, що стежитиме за тим, аби забруднені продовольчі товари не потрапили на столичні ринки.
Найбільша небезпека – це якщо піде дощ, у тих місцях, де є хмара із продуктів горіння. Але ми ж не можемо заборонити завезення продуктів до КиєваМихайло Радуцький
«Найбільша небезпека – це якщо піде дощ, у тих місцях, де є хмара із продуктів горіння. І на сьогоднішній день на ринках Києва підсилений ветеринарний і санітарний контроль. Але ми ж не можемо заборонити завезення продуктів до Києва. Зрештою, якщо дощу не буде, то це все й не стане небезпечним», – запевняє Михайло Радуцький.
Пожежа на базі нафтопродуктів у Васильківському районі на Київщині триває вже четверту добу. Внаслідок неї в повітря потрапила чимала кількість продуктів згорання.
На цю ж тему: