Перекручення від ЗМІ Росії: дітей в Україні змушують плести сітки для АТО

А один із телеканалів Росії повідомив, що Порошенко нібито «дозволив українцям носити зброю»

Російські та проросійські ЗМІ розповіли у середу, що у школах Запоріжжя примушують дітей плести маскувальні сітки. Однак доказів так і не навели, а керівник прес-служби мера Запоріжжя спростувала для Радіо Свобода таку інформацію. А на сайті російського телеканалу «Звезда» з’явилась новина про те, що Порошенко нібито «дозволив українцям носити зброю».

На сайті російського телеканалу «Звезда» 27 травня повідомили: «У Запоріжжі міська влада змушує школярів плести маскувальні сітки для карателів так званої антитерористичної операції. Як стверджують батьки, від кожної школи вимагають по три сітки. Крім того, міська адміністрація також змушує проводити ярмарки: пекти кондитерські вироби і продавати їх, а гроші відправляти в зону «АТО»».

Посилається російський канал на портал новин угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним. Як доказ наводять фото оголошення однієї зі шкіл Запоріжжя, яке анонімно опублікували в соціальних мережах у групі «Типичное адекватное Запорожье». Втім, ознак того, що дітей хтось примушує щось робити, на фото немає.

«Прохання до всіх учнів, вчителів, батьків, приносити тканину зеленого, болотного кольору для плетіння маскувальної сітки для воїнів «АТО», - написано в оголошенні.

Керівник прес-служби мера Запоріжжя Саодат Усмонова прокоментувала таку інформацію для Радіо Свобода. За її словами, ініціатива про «3 сітки від кожної школи» дійсно існує, але тільки на добровільних засадах.

«Міський голова на зустрічі з учителями навів приклад своєї дочки, яка зробила на уроці праці ангела для воїна «АТО». Вона дуже цим пишалась. І він переконаний, що якщо ми дамо дітям таку можливість – сплести сітки, то вони будуть раді це зробити. Ми нікого ні до чого не примушуємо. Ми разом із «Жіночою сотнею» порахували, що кожна школа може зробити 3 сітки. Але оскільки мова не йде про якийсь примус, то й не можна казати про кількість. Добре, якщо вони зроблять 3, добре якщо багато учнів буде залучено, але якщо вони не захочуть, то не захочуть... Можливо, десь якісь директори, «доводили це більш суворо», але це вже «ініціатива на місцях», – зазначила Саодат Усмонова.

Вона також розповіла, що в рамках такої ініціативи пройшов майстер-клас, де дітям розповіли і показали, як правильно це робити. Керівник прес-служби додала, що найчастіше подібні заходи є бажанням самих учнів і шкіл.

Фейк: Порошенко дозволив українцям носити зброю

Сайт російського телеканалу «Звезда» повідомив у середу, що президент України «дозволив громадянам носити зброю».

«Президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію Генпрокуратури про дозвіл для громадян володіти зброєю. Про це повідомив генеральний прокурор України Віктор Шокін».

Далі журналісти використали цитату з інтерв’ю Віктора Шокіна виданню «Голос України».

«Тому я обстоюватиму прокуратуру, яка б захищала, перш за все, людей. Люди, а потім держава, бо держава – це і є люди. У тому числі й приватну власність людини. До речі, на мій погляд, вона має бути чітко виписана в законодавстві, а людина повинна мати можливість захищати її, у тому числі й зі зброєю в руках. На жаль, у нас це не зроблено. Я вніс до РНБО свої відповідні пропозиції, їх підтримали, в тому числі – президент України. Ці пропозиції опрацьовуються, сподіваюся, що буде ухвалений закон про зброю, реєстрацію, можливість її придбати і весь комплекс питань, що ними опікуються», – сказав Віктор Шокін. Отже, наразі розробляється лише проект певних правок до законів, але це не означає, що їх ухвалили і вони вже набули чинності.


На тему дезінформації:

26.05.2015
Фейк ЗМІ Росії: Україна відмовилася дотримуватися прав людини на Донбасі

Так російські мас-медіа інтерпретували відхід від певних зобов’язань Конвенції про права людини далі
22.05.2015
Кончіта, Путін і дивацтва пропаганди Кремля

Про те, як у Відні пропагандистський сюжет для російських ЗМІ готували з участю іноземців далі
19.05.2015
Фейк: вояків годують м’ясом виробництва 1968 року

У Міноборони пояснили значення цифр на печатці, які раніше невірно трактували далі