В Адміністрації президента запевняють, що на представників Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» силовики не чинять жодного тиску. А ситуацію із блокуванням військовими бази добровольчого корпусу на Дніпропетровщині назвали «навчаннями». Роз’яснення пролунали після того, як кількасот активістів «Правого сектору» влаштували пікет біля Адміністрації президента, вимагаючи пояснень щодо блокування їхньої бази.
Your browser doesn’t support HTML5
Блокпости довкола бази «Правого сектору» будуть зняті, як тільки військові закінчать виконання завдань у рамках навчань. Про це на брифінгу заявив речник президентської адміністрації з питань АТО полковник Олександр Мотузяник, коментуючи інформацію, що військові блокували і намагаються роззброїти бійців «Правого сектору».
«Все, що відбувається в Дніпропетровській області – це планові навчання підрозділів високомобільних десантних військ. І пов’язувати ці навчання з будь-якими іншими подіями чи заявами абсолютно недоречно», – заявив він.
Your browser doesn’t support HTML5
Також в Адміністрації президента та в Міноборони запевняють, що начальник Генштабу Віктор Муженко і його радник, очільник «Правого сектору» Дмитро Ярош «спілкуються постійно» з приводу всіх актуальних питань. Зокрема, запевняють у Міноборони, вони обговорили «виконання попередніх домовленостей стосовно взаємодії та інтеграції Добровольчого українського корпусу (ДУК) у Збройні сили».
Натомість командир Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Андрій Стемпіцький виступив із заявою, в якій звинуватив владу в тому, що вона, керуючись меркантильними інтересами, «намагається руками простих солдатів Збройних Ссил знищити Добровольчий український корпус» і закликав військових «не виконувати злочинних наказів».
Такі скандали підривають довіру до влади – Семенченко
Коментуючи ситуацію, перший заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Семен Семенченко в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що озвучена представниками влади версія про навчання є непереконливою і, радше, схожа на інформаційну маніпуляцію.
«Такими скандалами керівництво Збройних сил підриває довіру до влади. Думаю, армією повинні керувати люди, які вміють не лише воювати, а й провадити нормальну інформаційну політику», – зазначає він.
За словами народного депутата, днями група депутатів об’їхала кілька секторів оборони і за підсумками поїздки вимагатиме відставки посадовців Генштабу, оскільки стан оборонних споруд та рівень підготовки новостворених частин розцінили як незадовільний.
(«Правий сектор» протестував під стінами Адміністрації президента)
«На такому тлі, мабуть, не варто повчати добровольців і розповідати їм, що вони посиляться, потрапивши до армії», – зазначає Семен Семенченко.
На його думку, головною проблемою, яка спричинила конфліктну ситуацію, є брак довіри з боку добровольців до армійського командування.
«Довіра була підірвана серією котлів та поразок внаслідок невмілих дій, помилок та, частково, зрадництва, які намагалися прикрити флером пропаганди. Звідки візьметься довіра, якщо не зробили висновків з Іловайська, з Дебальцева?.. Довіра виникає або внаслідок успішних дій, або якщо винний несе відповідальність», – вважає Семен Семенченко.
Влада вже не вперше намагається долучити добровольчі збройні формування до складу армії чи Національної гвардії. У свою чергу, в «Правому секторі» кажуть, що сформований ними Добровольчий український корпус готовий долучитися до складу Збройних сил лише як окремий підрозділ, зберігши власну структуру. Натомість армійське командування їм цього не гарантує.
На цю ж тему:
Конфлікт із «Правим сектором» вичерпано – адміністрація Порошенка У «Правому секторі» кажуть, що отримали запевнення від Порошенка, що роззброювати ДУК не будуть, і чекають на офіційну заяву від нього далі |