Американські десантники почали бойову підготовку українських військових, що спричинило обурення Росії. Ця тема перебуває у центрі уваги західних ЗМІ. Світові мас-медіа також звертають увагу на звинувачення Євросоюзу на адресу російського «Газпрому», а також на протести через невиплати зарплат у Росії.
Газета The Los Angeles Times пише, що десантники США почали підготовку першого з трьох батальйонів Національної гвардії України у рамках навчань, метою яких є підвищення боєздатності українських підрозділів, які воювали на передовій під час бойових дій на Донбасі.
Журналісти видання наголошують, що навчання Fearless Guardian відкрив український президент Петро Порошенко, а представники силових структур закликами поділитися бойовим досвідом з українськими військовими. Зокрема, пише видання, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, звертаючись до американських військових інструкторів і першого добровольчого батальйону Нацгвардії зазначив, що американці мають досвід, який вони отримали під час бойових дій в Іраку та Афганістані, і висловив сподівання, що вони передадуть його українським військовим.
The Los Angeles Times зазначає, що попри те, що ця місія США триває у рамках надання Україні військової нелетальної допомоги, Кремль дав чітко зрозуміти, що вважає ці навчання загрозою стабільності у регіоні і що вони заважають виконувати Мінські домовленості. Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що присутність іноземних військових інструкторів в Україні може дестабілізувати ситуацію. Також, пише видання, занепокоєння щодо цього висловили і в Міністерстві закордонних справ Росії.
Видання The New York Times пише про протести у Росії через невиплату зарплат. Йдеться зокрема про страйки вчителів на Далекому Сході та працівників автозаводу у Петербурзі. Журналіст видання розповідає, що на будівельному майданчику у Сибіру робітники написали на дахах гуртожитків «Шановний Путін В.В. – 4 місяці без зарплати».
У статті The New York Times йдеться, що після кількох місяців кризи у російській економіці, яка потерпає від санкцій Заходу, а також через падіння цін на енергоносії, працівники по всій Росії починають протестувати проти невиплат зарплатні. Це – перша загальнонаціональна хвиля протесту проти економічної політики президента Росії Володимира Путіна, наголошує видання.
Російські компанії зараз намагаються не звільняти робітників, а просто затримують зарплату чи запроваджують примусові відпустки, щоб не дратувати чиновників, зазначає The New York Times. Журналісти наголошують також, що страйки у Росії наразі неорганізовані, оскільки місцеві профспілки не є дієвими.
Невдоволення боргами із зарплати тривалий час стримувалося сплеском національної гордості росіян після анексії Криму, а також інформацією, що певні обмеження є ціною за відстоювання інтересів Росії, яку пропагують російські ЗМІ. Але ця стриманість закінчується, а страйки та акції протесту у глибинках Росії стають новим викликом для команди Володимира Путіна, підсумовує The New York Times.
Видання The Financial Times пише, що, звинувачуючи «Газпром» у порушенні антимонопольних норм, Євросоюз ризикує розгнівати Росію. Єврокомісія висунула російському «Газпрому» офіційне звинувачення у порушенні правил конкуренції ЄС, пише видання.
Журналісти зазначають, що звинувачення могли бути висунуті ще вісім місяців тому, але тоді перешкодили політичні міркування і криза в Україні.
За інформацією The Financial Times, ще минулого літа була готова заява, у якій йдеться, що «Газпром» завищує ціни для покупців, користуючись своїм впливом щодо постачання газу до країн Східної Європи. Журналісти продовжують, що тодішній комісар ЄС у справах конкуренції хотів пред’явити цю заяву у вересні, але тодішній голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу не хотів ще більше зіпсувати відносини з Москвою. Таку позицію підтримала і канцлер Німеччини Ангела Меркель, наголошує The Financial Times.