Голова російського МЗС Сергій Лавров повідомив, буцімто, народного депутата України, лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша призначили радником президента України. Однак, насправді Дмитра Яроша призначили радником головнокомандуючого Збройних сил України Віктора Муженка. Тим часом російський телеканал «Звєзда» знову порушує тему пам’ятника генералу Ватутіну в Києві.
Your browser doesn’t support HTML5
Керівник МЗС Росії Сергій Лавров повідомив у коментарі для програми «Вести недели с Дмитрием Киселевым», що, начебто, лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош став радником президента України Петра Порошенка. Про це розповіли і на офіційному порталі МЗС Росії.
Запитання: «Скільки ще Європі «залишатися дурнями»? Президент України Петро Олексійович Порошенко одним говорить одне, іншим – інше, третім – третє, а робить четверте. Ви ж самі кажете, що це очевидно. Невже їм приємно перебувати в такій ролі?»
Сергій Лавров: «Так, це сумна ситуація. Я вже говорив в перебігу зустрічей із європейськими міністрами і своїм українським колегою: всі розуміють, що у Петра Олексійовича Порошенка є достатньо серйозна опозиція, причому, жорстко-радикальна, що вимагає оспівувати Степана Бандеру. Зараз Дмитро Ярош став радником, як я розумію, верховного головнокомандувача – тобто Петра Олексійовича Порошенка. Це людина, яка ще 1 березня 2014-го говорила, що росіянин ніколи не буде говорити українською, поважати греко-католицьку віру, славити Степана Бандеру. Говорив він це про Крим, тому росіян, мовляв, у Криму бути не повинно. По-перше, цей «меседж», був посланий кримчанам та іншим російськомовним жителям України до того, як почалася історія так званого «сепаратизму». По-друге, він зараз буде давати поради президентові України. І все одно кажуть, що у Петра Олексійовича Порошенка є опозиція, він повинен враховувати настрої у Верховній Раді, партнерів по коаліції».
Насправді, депутат Верховної Ради України Дмитро Ярош став радником головнокомандувача Збройних сил України Віктора Муженка, а не президента України. Про це раніше повідомили на офіційному порталі Міноборони України.
Російські ЗМІ знову «про пам’ятник Ватутіну»
14 квітня на сайті телеканалу «Звезда» продемонстрували відео мітингу ветеранів Другої світової війни біля пам’ятника генералу Ватутіну в Києві – у матеріалі із заголовком: «Українські ветерани захистили пам’ятник визволителю Києва від фашистів».
«За словами організаторів акції, виступити ветерани Великої вітчизняної війни та активісти вирішили після того, як у ЗМІ з’явилася інформація про знесення пам’ятника в Маріїнському парку біля Верховної Ради. За деякими даними, ініціатива ліквідувати меморіал належала голові Інституту національної пам’яті України Володимиру В’ятровичу», – повідомили на російському каналі.
За словами заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака, жодної ініціативи щодо знесення пам’ятника генералу Ватутіну не було.
«На сьогодні в Українському інституті національної пам’яті жодної конкретної ініціативи, пов’язаної конкретно з пам’ятником Генералу Ватутіну не виходило. Український інститут національної пам’яті не ухвалював жодного суцільного рішення, жодної заяви щодо цього пам’ятника», – прокоментував Володимир Тиліщак для Радіо Свобода.
Раніше російські та проросійські ЗМІ вже повідомляли про те, що, буцімто, пам’ятнику «щось загрожує», однак, таку інформацію неодноразово спростовували українські урядовці на різних рівнях, і заявляли, що жодних планів щодо перенесення могили і пам’ятника радянському генералові, який брав участь у визволенні Києва від нацистів, нова влада не має.
На цю ж тему:
Брехня і путінська Росія: чому доповідь Нємцова по Донбасу не стане сенсацією Брехня – кращий засіб для тріумфу «русского мира». Вона споріднює Володимира Путіна з його електоратом далі Провокація проросійських ЗМІ: інцидент річної давності спотворили і видали за нинішній Вони повідомили про напад на ветерана Другої світової війни, який вчинили нібито представники «Правого сектору» далі Історики підтверджують слова Порошенка, з яких глузували ЗМІ Росії «Перша кам’яна церква в Москві була закладена 4 серпня 1325 року! На 300 років пізніше, ніж у Чернігові» – Бондар далі |