Сьогодні вночі голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський обматюкав журналіста Радіо Свобода Сергія Андрушка біля офісу компанії «Укртранснафта», в якому розгорівся конфлікт, пов’язаний зі зміною керівника. Відео, як Ігор Коломойський вийшов із берегів, миттєво облетіло користувачів соціальних мереж і викликало обурення поведінкою очільника Дніпропетровської ОДА. Журналісти виступили на захист колеги по цеху, але думки пересічних користувачів соцмереж неоднозначні.
Після шести годин перебування у приміщенні «Укртранснафти» Коломойський вийшов із офісу, і журналіст Радіо Свобода Сергій Андрушко поцікавився, що голова Дніпропетровської облдержадміністрації робить вночі в офісі державного підприємства. У відповідь на це Ігор Коломойський обматюкав журналіста й запитав, чому той не цікавиться, як в компанію потрапили російські диверсанти.
Головний редактор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Ненад Пеіч засудив словесний напад на Сергія Андрушка.
«Це є порушенням всіх міжнародних стандартів і порядності, коли така публічна особа словесно нападає на журналіста. Це також є безрозсудним і потенційно небезпечним. Ми також засуджуємо звинувачення на адресу Радіо Свобода, завдання якої полягає у тому, щоб слугувати інтересам суспільства, надаючи незалежну, неупереджену і достовірну інформацію українському народові», – наголосив він у письмовій заяві з штаб-квартири Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода в Празі.
«Якщо Петро Порошенко і Арсеній Яценюк дійсно вважають, що ця людина може представяти владу, у мене одне запитання: чим вони відрізняються від Віктора Януковича і Миколи Азарова», – відреагував на ситуацію журналіст і депутат Мустафа Найєм.
«Всі мрії «Первого канала», НТВ и «России» в одному ролику. Жоден губернатор часів Януковича не дозволяв собі подібного хамства», – написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Вахтанг Кіпіані.
Сьогодні Незалежна медіа-профспілка України виступила з заявою про те, що голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський має вибачитися перед журналістом Радіо Свобода Сергієм Андрушком за інцидент, який стався вночі 20 березня.
«Жодні заслуги не дають права державному чиновнику принижувати честь і гідність не тільки журналістів, але і будь-яких громадян.Намагання образити демонструє не його силу, а слабкість», – вважають у медіа-профспілці.
Журналіст і громадський активіст Віталій Селик, говорячи про ситуацію, звертає увагу на конфлікт інтересів. Коломойського можна ненавидіти і зневажати, бо він «намагається створити свою Дніпропетровську народну республіку», але, з іншого боку, він і правду каже про нинішню владу, яка нічого не змінила у країні, – зазначив журналіст на своїй сторінці.
Народний депутат і заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Борис Філатов кілька разів висловлював думку з приводу ситуації і дозволив собі нецензурні висловлювання у бік колег – народних депутатів.
Конфлікт під «Укртранснафтою» переріс у протистояння у соціальних мережах.
Пізніше Борис Філатов погодився з тим, що недобре і неправильно спілкуватися з пресою в такому тоні:
Думки ж пересічних користувачів стосовно поведінки і висловлювань голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського розділилися:
«За стабільність у Дніпропетровській області треба чимось платити…»
«Чому, коли Москаль криє матом сєпара, то всі посміхаються, а коли Коломойський матюкається на журналіста, то всі гудуть?..»
«Він у себе в Дніпропетровську травлею журналістів займається з моменту приходу до влади. Вперше виступив так відкрито – це добре. Його диктаторське обличчя побачили в усій красі»
«Цікаво, а назвіть хто ще з олігархів віддав борг державі? Я не можу зрозуміти, а чому ніхто так запально не беретеся за Ахметова і йому подібних?»
«Коломойський хам і однозначно не правий. Журналіст має право скаржитися, судитися і т. д. Сам журналіст, при всій жахливості ситуації, поводився дуже достойно, не вступаючи в базарну перепалку».
«Абсолютно адекватно повів себе Коломойський. І абсолютно зрозуміла його реакція».
Раніше Ігор Коломойський кілька разів був героєм програми програми Радіо Свобода і «Першого національного» «Схеми». Зокрема, журналісти повідомляли про те, що він має кілька паспортів, попри статус державного службовця, і про те, що за останні вісім місяців державне ПАТ «Укртранснафта» сплатило близько 305 мільйонів гривень за зберігання технологічної нафти у резервуарах заводів, у яких контрольні пакети акцій мають структури Коломойського.
На цю ж тему:
Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода засуджує словесний напад на Андрушка «Це є порушенням всіх міжнародних стандартів і порядності, коли така публічна особа словесно нападає на журналіста» далі Коломойський обматюкав журналіста Радіо Свобода й порадив шукати російських диверсантів Голова Дніпропетровської ОДА з озброєними людьми приїхав до «Укртранснафти» далі Держава намагається повернути «Укртранснафту» під контроль – експерт Чому Наглядова рада «Укртранснафти» відсторонила голову правління Олександра Лазорка? далі «Укртранснафта» сплатила Коломойському 300 мільйонів гривень У Міненерговугілля вважають, що нафту потрібно перемістити в безпечні ділянки нафтопроводів «Укртранснафти», звідки вона раніше була викачана далі |