Ратифікація Угоди про асоціацію України і Європейського союзу в Бундестазі Німеччини відбудеться 26 березня, повідомила прес-служба президента України, який перебуває з офіційним візитом у Німеччині.
За повідомленням, голова Бундестагу Норберт Ламмерт відзначив символічність і важливість цієї ратифікації. А Петро Порошенко на зустрічі з ним назвав символічним те, що його візит відбувається напередодні цієї ратифікації.
Інший законодавчий орган Німеччини, Бундесрат, що відіграє роль верхньої палати парламенту, вже схвалив ратифікацію цієї угоди ще наприкінці минулого року. Бундестаг наразі схвалив її в першому читанні місяць тому.
На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили дев’ять із 28 країн-членів ЄС: Румунія, Литва, Латвія, Мальта, Болгарія, Словаччина, Швеція, Естонія, Данія. Формальні процедури залишилися ще трьом: Угорщині, Польщі й Ірландії. Крім того, ратифікацію схвалив парламент Хорватії. Також процес ратифікації завершила сама Україна. Ратифікацію угоди підтримав і Європейський парламент.
Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. В Україні сподіваються, що цей процес може закінчитися вже цього року.
Наразі з 1 листопада 2014 року, ще до завершення ратифікаційного процесу, почалося її тимчасове застосування. При цьому тимчасове застосування частини угоди, що стосується зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, відкладене до початку 2016 року – протягом цього часу, однак, із боку Євросоюзу для України односторонньо діють преференції, передбачені угодою.