Ніколи в нас ще не було забороненої літератури – кримські татари

Your browser doesn’t support HTML5

«Я тепер маю контролювати, що в мене на мобілці і на книжковій полиці» – кримський татарин в інтерв’ю Reuters

Через рік після російської окупації Криму кримські татари розповіли про свій страх у нових умовах життя, зниклих безвісти людей і рейди по домівках і мечетях. Про це йдеться в репортажі Reuters.

Ми вже призабули, що таке заборонена література

«Є список літератури, ніколи в житті не було в нас забороненої літератури. Ми вже призабули, що таке заборонена література – її читати не можна, або при собі тримати не можна. Це вже означає певні ризики, я тепер маю контролювати, що в мене на мобілці або на книжковій полиці. Можна загриміти у в'язницю, або я не знаю... Я не цікавився, але це – неприємно. Помічаю, що люди стали, що називається, «фільтрувати базар». Раніше це було не властиво ні кримським татарам, ні жителям України», – розповідає житель Бахчисарая Ескендер.

При цьому лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зазначив, що кримські татари витримають всі труднощі ізоляції, головне – щоб Росія забралася геть із Криму.

Кримські татари захисту не вимагають. Вони кажуть: чим гірше, тим краще. Перекривайте все, відключайте електрику, аби скоріше вони пішли
Мустафа Джемілєв

«Якщо говорити тільки про кримських татар, то вони захисту не вимагають. Вони кажуть: чим гірше, тим краще. Перекривайте все, відключайте електрику, ми все витримаємо, аби скоріше вони пішли», – підкреслив Джемілєв.

Наприкінці лютого – на початку березня 2014 року перекинуті з Росії та кримських баз Чорноморського флоту Росії війська без розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів.

16 березня 2014 року на території Криму й міста Севастополя відбувся так званий «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія незаконно анексувала.

Оригінал матеріалу –​ на сайті «Крим.Реалії»