У Москві у вівторок попрощалися з опозиційним політиком Борисом Нємцовим, який був убитий пізно увечері 27 лютого в центрі російської столиці. До Сахаровського центру, де пройшла громадянська панахида, прийшли тисячі людей. Похорони Нємцова пройшли на Троєкуровському кладовищі Москви.
О 10-й годині ранку, коли церемонія прощання з Борисом Нємцовим тільки починалася, черга бажаючих попрощатися з відомим російським політиком вже розтягнулася майже на кілометр. Люди продовжували прибувати. І коли о 14-й годині двері Сахаровського центру зачинилися, тим, хто не зміг віддати данину пам’яті Борису Нємцову, довелося просто передати квіти, які вони принесли з собою.
Your browser doesn’t support HTML5
Серед тих, хто прийшов попрощатися з відомим опозиційним політиком, були громадські діячі, активісти, діячі культури. Було й чимало іноземців – приїхали представники посольств Великої Британії, Ірландії, Швеції, посли США і Євросоюзу. Із Великобританії спеціально на похорон прилетів колишній прем’єр-міністр Джон Мейджор. Із представників нинішньої російської влади були віце-прем’єр Аркадій Дворкович і прес- секретар глави уряду Наталія Тімакова. Президента Путіна представляв його повноважний представник у Держдумі Гаррі Мінх.
Заборонили в’їзд до Росії двом особам
І хоча похорон це не привід для скандалів, не обійшлося і без них. Попрощатися з Борисом Нємцовим не змогли маршалек сенату Польщі Богдан Борусевич і євродепутат з Латвії Сандра Калнієте. Їм було відмовлено у в’їзді в Росію. Проте Латвію представляв мер Риги Ніл Ушаков.
«Звичайно, коли в центрі міста вбивають провідного політичного діяча, це страшно, це жахливо. І в цій ситуації найголовніше для мене було приїхати по-людськи до людей, які мені близькі, чию думку я ціную. Звичайно, зараз Росія – в першу чергу – і Європа зацікавлені, щоб розслідування було не тільки результативним, але й щоб воно було абсолютно прозорим і для всіх зрозумілим», – сказав Ушаков в інтерв’ю Радіо Свобода.
Your browser doesn’t support HTML5
Не зміг попрощатися зі своїм другом і соратником Борисом Нємцовим один із лідерів російської опозиції Олексій Навальний. Він зараз відбуває адміністративний арешт в одному з московських СІЗО. Напередодні суддя Пресненського суду вирішила, що дружба двох політиків не була доведена «на папері». А ось слідчі дозволили прийти на панахиду іншому опозиційному політику Костянтину Янкаускасу, який перебуває під домашнім арештом.
Борис був яскравою людиною, найбільш живимКостянтин Янкаускас
«Це величезне особисте горе для мене. Я Бориса особисто знав – ми були з ним в одному русі «Солідарність» протягом 5 років. Він був добрим, незлопам’ятним, навдивовижу яскравою людиною, найбільш живим. І зараз якась частина мого особистого світу руйнується», – сказав Янкаускас.
«Атмосфера ненависті запанувала в нашій країні»
Колишній віце-прем’єр Росії Олег Сисуєв наприкінці 90-х разом із Борисом Нємцовим працював у російському уряді. Для нього це теж особиста втрата. За словами Сисуєва, вбивство Нємцова сталося через атмосферу ненависті в сьогоднішній Росії.
«Я впевнений у тому, що це наслідок тієї атмосфери війни, ненависті, людиноненависництва і особливо ненависті до інакомислення, яке власне представляв Борис, – зараз вся ця атмосфера ненависті запанувала в нашій країні», – зазначив Олег Сисуєв.
За його словами, Борис Нємцов був видатним політиком і в нинішній Росії його немає ким замінити.
Your browser doesn’t support HTML5
На цю ж тему:
Жертви політичної епохи Путіна Смерть Бориса Нємцова поповнила довгий перелік вбивств, що визначають обличчя сучасної Росії далі Чи довго протримається режим Путіна після вбивства Нємцова? Путіна намагатиметься усунути його ж оточення. Може дійти і до фізичної ліквідації далі |